ME w siatkówce. Wilfredo Leon wyróżniony! Polak MVP turnieju

17 wrz 2023, 10:49

W sobotni wieczór siatkarska reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal mistrzostw Europy. Cały zespół zasługuje na słowa uznania, bo we wszystkim spotkaniach był poza zasięgiem rywali. Nagrodę MVP mógł jednak zdobyć tylko jeden zawodnik, którym został Wilfredo Leon.

Polak najlepszym siatkarzem turnieju

Wilfredo Leon urodził się na Kubie, ale od 2019 roku reprezentuje Polskę, do której przyjechał kilka lat wcześniej. W naszym kraju założył rodzinę, i kiedy tylko może spędza w tu dużo czasu. Od początku gry w narodowym zespole stał się jego ważną postacią, ale znalazły się również osoby, które podważały jego umiejętności. Twierdziły również, że w meczach Biało-czerwony poziom motywacji u wspomnianego siatkarza nie jest na najwyższym poziomie.

Podczas tegorocznych mistrzostw Europy 30-latek udowodnił, że potrafi wznieść się wyżyny swoich możliwości nie tylko w klubie, ale również w spotkaniach reprezentacji Polski. Wilfredo Leon w czempionacie Starego Kontynentu imponował m.in. atomową zagrywką, dzięki której często zdobywaliśmy punkty seriami. W pozostałych elementach również prezentował się bardzo dobrze. Był on jednym z liderów drużyny w półfinale, w którym zdobył 26 punktów oraz w meczu o złoto (13 oczek).

W efekcie Wilfredo Leon został wybrany najlepszy zawodnikiem mistrzostw Europy 2023. To jedyne wyróżnienie indywidualne turnieju, którego współgospodarzami byli Włochy, Bułgaria, Macedonia Północna i Izrael. W przeciwieństwie do poprzednich edycji imprezy nie zostali wybrani najlepsi zawodnicy na poszczególnych pozycjach.

Włosi rozbici w finale! Mamy złoty medal mistrzostw Europy w siatkówce

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA