ME w siatkówce. Z kim Polacy zagrają w 1/8 finału? Rywal niemal na pewno znany

6 wrz 2023, 11:47

Choć siatkarze reprezentacji Polski mają do rozegrania jeszcze jedno grupowe spotkanie na mistrzostwach Europy, są już pewni pierwszego miejsca w grupie C. Niemal jasne jest również to, że w 1/8 finału zagrają z zajmującą obecnie czwarte miejsce w grupie A reprezentacją Belgii.

Udane ME polskich siatkarzy

Reprezentacja Polski jak dotąd radzi sobie znakomicie podczas tegorocznych mistrzostw Europy. Na początek zmagań grupowych biało-czerwoni pewnie wygrali 3:0 z Czechami. Następnie ograli 3:1 Holendrów, tracąc przy tym jedynego jak dotąd seta, po czym pokonywali do zera Macedonię Północną i Danię.

W ostatnim grupowym spotkaniu podopieczni Nikoli Grbicia zagrają z przedostatnią w tabeli grupy C Czarnogórą (środa, 6 września o 17:00). Niezależnie od wyniku tego spotkania, biało-czerwoni nie spadną z pierwszego miejsca, mając rozegrane jedno spotkanie mniej niż drudzy Holendrzy.

Belgowie najpewniej rywalami Polaków

W 1/8 finału mistrzostw Europy lider grupy C, czyli Polacy zmierzą się z czwartym zespołem w grupie A. W tym momencie lokatę tę zajmuje Belgia, która ma przed sobą jeszcze jeden mecz, ale niewiele wskazuje na to, że może jeszcze dojść do jakiejkolwiek zmiany.

W środowe popołudnie Belgowie, którzy mają cztery punkty na koncie zagrają ze Szwajcarią, która wywalczyła jak dotąd tylko jeden punkt po porażce 2:3 z Estonią. Helweci mają jednak fatalne ratio setów (obecnie na poziomie 0.167, Belgia – 0.600) i trudno sobie wyobrazić, by zniwelowali stratę do siatkarzy z Belgii.

Jeśli to Belgowie faktycznie będą rywalami biało-czerwonych, to drużyna Nikoli Grbicia będzie zdecydowanym faworytem. Ostatnie pojedynki obu reprezentacji miały miejsce w 2021 roku. W dwóch majowych meczach towarzyskich Polacy dwukrotnie wygrywali po 4:0, a we wrześniu w fazie grupowej mistrzostw Europy pewnie triumfowali 3:0.

Czarnogóra – Polska (06.09): Gdzie i kiedy oglądać? Transmisja ostatniego meczu fazy grupowej ME 2023

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Artykuły

Artykuły ze strony www.johnnybet.com

SOCIAL MEDIA