ME: Złoto dla “biało-czerwonych”!!!

Aktualizacja: 12 kwi 2015, 22:17
12 kwi 2015, 20:10

Polscy kadeci przeszli przez turniej rozgrywany w Turcji jak burza. Najpierw bez porażki ukończyli fazę grupową, a potem w meczu półfinałowym nie pozostawili złudzeń gospodarzom pewnie pokonując ich w trzech setach.

Takim sposobem “biało-czerwoni” dotarli do finału, w którym zmierzyli się z reprezentacją Włoch. Co ciekawe, obie drużyny rozegrały już między sobą mecz na samym początku turnieju, z którego to nasi reprezentanci wyszli obronną ręką. Polscy kadeci dzisiaj powtórzyli ten wyczyn i tym razem pokonali rywali 3:1, tym samym zdobywając tytuł mistrzów Europy!

Nasi reprezentanci bardzo pewnie rozpoczęli spotkanie. Dzięki trudnym zagrywkom Bartosza Kwolka prowadzili na otwarcie 4:0. Oprócz nielicznych błędów gra Polaków układała się naprawdę pomyślnie. Rywale wydawali się całkowicie zagubieni, a przewaga naszych kadetów cały czas rosła. “Biało-czerwoni” byli zdecydowanie na fali aż do końca seta, w którym ostatecznie rozbili rywali 25:15.

W kolejnej partii gra Włochów ponownie pozostawiała wiele do życzenia. Podopieczni Sebastiana Pawlika szybko wyszli na prowadzenie i konsekwentnie je utrzymywali. Liczba błędów w drużynie włoskiej była porażająca i dzięki temu na drugiej przerwie technicznej Polacy osiągnęli ogromną przewagę 9 punktów! Nasi siatkarze byli nie do zatrzymania w ataku, a rywale nie potrafili przebić się przez ich szczelny blok. Po chwili “biało-czerwoni” wygrywali już 20:9. Sytuacja nie zmieniła się do końca seta i ostatecznie polscy siatkarze wygrali 25:13.

Włosi w pełni zmobilizowani pojawili się na boisku w trzecim secie. Polacy jednak nie odpuszczali na pierwszej przerwie technicznej wygrywali 8:6. Od tej pory “biało-czerwoni” cały czas utrzymywali kilkupunktowe prowadzenie, które mogłoby być wyższe, gdyby nie błędy własne. Niestety nasi reprezentanci stracili na chwilę koncentrację i rywale doprowadzili do remisu 15:15. Włosi cały czas “deptali po piętach” naszym kadetom i nie pozwolili zbudować przewagi wyższej niż 2 punkty. Kilka akcji później przeciwnicy mieli już piłkę setową przy stanie 24:22. Polscy siatkarze co prawda obronili 3 piłki setowe, jednak i tak musieli uznać wyższość rywala.

Włoska ekipa była wyraźnie podbudowana wygraną w poprzedniej partii i już od początku czwartego seta ruszyła do ataku. Z kolei nasi siatkarze mieli spore problemy z odnalezieniem się na boisku. Rywale wygrywali już 13:8, jednak “biało-czerwoni” obudzili się i zniwelowali przewagę do jednego “oczka”. Włosi niestety kilka razy jeszcze oddalali się, ale Polakom w końcu udało się doprowadzić do remisu 22:22. Nasi reprezentanci po raz kolejny pokazali, jak bardzo są waleczni i po chwili mogli cieszyć się ze złotego medalu!

Polska – Włochy 3:1 (25:15, 25:13, 25:27, 25:22)