Męczarnie polskich siatkarzy. Zwycięstwo z Niemcami po 5-setowym starciu

21 cze 2023, 22:13

Siatkarze reprezentacji Polski zaserwowali swoim kibicom kolejny thriller w tegorocznej edycji Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali z Niemcami 3:2, choć ciężko nie stwierdzić, że nie było to wybitne spotkanie w wykonaniu biało-czerwonych.

Polacy wygrywają z Niemcami po thrillerze

W pierwszym secie biało-czerwoni od samego początku prowadzili i choć trzykrotnie dali się dogonić do stanu 16:16, 17:17 i 18:18, ostatecznie wygrali tę partię 25:21. Świetnie dysponowani byli Bartosz Kurek i Wilfredo Leon, którzy zdobyli po sześć punktów.

Drugi set do pewnego momentu miał podobny przebieg. Polscy siatkarze pewnie kontrolowali przebieg spotkania i prowadzili już 17:12, ale w końcówce nasi zachodni sąsiedzi zaczęli wykorzystywać wszystkie nadarzające się błędy Polaków. Szczególnie skuteczny był Yan Bohme, autor siedmiu punktów. Niemcy ostatecznie wygrali 25:22.

W trzecim secie świetnie funkcjonował polski blok – aż sześciokrotnie udało się nim zatrzymać Niemców, którzy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Dominacja podopiecznych Nikoli Grbicia była widoczna od samego początku, a potwierdzeniem było wysokie zwycięstwo 25:14.

Czwarty set był niemal przeciwieństwem poprzedniego. Niemieccy siatkarze z dużą pewnością wypracowali sobie sporą przewagę punktową, a gdyby nie ich sześć pomyłek z serwisu, przewaga mogłaby być jeszcze bardziej okazała. Zawodnicy Michała Winiarskiego pewnie wygrali tę partię 25:17.

W tie-breaku polscy siatkarze nie pozostawili już złudzeń rywalom. Choć na przestrzeni całego meczu nie pokazali optymalnej formy, w piątym secie wygrali 15:10 i całe spotkanie.

Niemcy vs Polska 2:3 (21:25, 25:22, 14:25, 25:17, 15:10)

Przed polskimi siatkarzami jeszcze trzy spotkania w holenderskiej części Ligi Narodów. Już w czwartek czeka ich starcie z Holandią, dwa dni później zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, natomiast w niedzielę ich rywalami będą Włosi.

Oficjalnie: Jest decyzja ws. Milika! Juventus wydał komunikat