Strona główna Siatkówka Pozostałe Oficjalne zakończenie kariery reprezentacyjnej Zagumnego podczas Meczu Gwiazd!

Oficjalne zakończenie kariery reprezentacyjnej Zagumnego podczas Meczu Gwiazd!

0

9 września w Arenie Gdynia i dwa dni później, 11 września w katowickim Spodku będziemy mogli oglądać Mecze Gwiazd, w którym spotkają się ze sobą najlepsi zawodnicy z Polski jak i z całego świata. Tym samym, drugiego dnia imprezy nastąpi oficjalne zakończenie kariery reprezentacyjnej Pawła Zagumnego.

O tym, że doświadczony rozgrywający chce zakończyć karierę reprezentacyjną dowiedzieliśmy się tuż po finale tak udanych dla nas Mistrzostw Świata w 2014 roku, jednak oficjalne pożegnanie Zagumnego z drużyną narodową nastąpi dopiero jesienią tego roku.

Przy okazji sobotnich spotkań Ligi Światowej w Łodzi odbyła się konferencja prasowa, której tematem były właśnie Mecze Gwiazd. “Długo się zastanawiałem nad zakończeniem mojej kariery reprezentacyjnej. Po 20 latach grania, w moich kolanach czuć wszystkie wyskoki i odbicia piłki. Myślę, że nie będę miał lepszej okazji do tego, aby zakończyć swoją karierę. Mecz gwiazd będzie doskonałą okazją do pożegnania się z kibicami. Mamy potwierdzenie 90 proc. składów. Wielkie granie i sukcesy dla Polski rozpoczęły się w Katowicach. Dla mnie właśnie wszystko tam się zaczęło się i tam się skończy.” powiedział Zagumny.

Drużynę Gwiazd Siatkówki Polskiej poprowadzi Paweł Zagumny. W składzie zobaczymy czynnych zawodników jak i tych, którzy skoczyli już przygodę z siatkówką, między innymi Bartosz Kurek, Michał Kubiak, Krzysztof Ignaczak, Piotr Gruszka czy Łukasz Kadziewicz.

Drużyną przeciwną, Gwiazd Siatkówki Światowej, opiekować będzie się Andrea Anastasi, obecny trener LOTOSU Trefla Gdańsk. Nazwiska zawodników, którzy mają w niej grać pozostają niespodzianką.

źódło: pzps.pl

Komentarze