ME U-19: Biało-czerwone triumfują na początek!

Aktualizacja: 5 wrz 2018, 23:48
1 wrz 2018, 19:17

Polki zwyciężyły w pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy Juniorek. Biało czerwone ograły w trzech odsłonach reprezentację Bułgarii. W Niedziele Polki zagrają z Włoszkami.

Polki udanie rozpoczęły spotkanie. Na początek wyszły na kilka oczek przewagi.Jednak z czasem do głosu doszły rywalki i to reprezentantki Bułgarii uzyskały prowadzenie. To jednak nie przestraszyło biało-czerwonych. Podopieczne trenera Kawki odzyskały przewagę wypracowaną na początku. Do końca nasze rywalki walczyły, ale wygrana w premierowej odsłonie należała ostatecznie do Polek.

Drugi set w zasadzie był grany pod dyktando Polek. Bułgarki nie dawały za wygraną i odrabiały skutecznie straty. Na odpowiedź Polek nie trzeba było długo czekać. Nasze juniorki błyskawicznie odzyskały i powiększyły przewagę. To w zupełności wystarczyło do zwycięstwa w kolejnej partii. Podopieczne trenera kawki były na jak najlepszej drodze do wygrania spotkania w trzech partiach.

W trzecią partię nieco lepiej weszły nasze rywalki. Bułgarki wypracowały przewagę i ją skutecznie powiększały. Polki jednak się przełamały i udanie odrabiały straty. Z dobrej strony w tym ostatnim jak się okazało secie prezentowały się Magdalena Stysiak oraz Zuzanna Górecka. Nasze juniorki w końcówce wyszły na prowadzenie, którego nie oddały. Wygrały trzecią odsłonę i całe spotkanie 3:0.

Polska – Bułgaria 3:0 (25:23, 25:18, 25:22)

Polska: Stysiak, Górecka  Bałuk, Laskowska. Zaborowska, Gryka, Jagła

Bułgaria: Jordanowa, Sajkowa, Milanowa, Georgiewa, Kriwosziska, Angelowa, Beletsowa oraz Uszewa, Kumanowa