Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Europy MEJ: Dwie reprezentantki Polski znalazły się w drużynie marzeń!

MEJ: Dwie reprezentantki Polski znalazły się w drużynie marzeń!

0

Po pokonaniu reprezentacji Turcji w rywalizacji o brązowy medal Mistrzów Europy do 19 lat (3:2), przyjmująca Oliwia Baluk oraz atakująca Magdalena Stysiak zostały wybrane do „drużyny marzeń”.

Stysiak, która występuje w zespole Chemika Police, podczas tegorocznych mistrzostw, była z pewnością jedną z najlepszych zawodniczek całego turnieju. Do każdego meczu podchodziła w pełni skoncentrowana i zmotywowana, w większości spotkań zdobywała ponad 20 punktów. Dzięki bardzo dobrej i równej formie polskiej zawodniczki organizatorzy zdecydowali się docenić jej wysiłki i uznali ją za najlepszą atakującą mistrzostw.

Warto także, dodać, że Magdalena Stysiak przed startem sezonu 2015/16 dołączyła do zespołu Chemika Police, w którym miała okazję do występów w młodzieżowym zespole. Później klub postanowił, ją wypożyczyć do SMS Police, w którym udało jej się zdobyć brązowy medal mistrzostw Polski juniorek.

Tamten medal był dla mnie ważny, jednak brąz z kadrą traktuję jako największy sukces w życiu. Jestem bardzo szczęśliwa, bo przed turniejem mało kto wierzył, że sięgniemy po krążek – mówi Stysiak, cytowana na stronie internetowej Chemika Police.

Po mistrzostwach Magda dostała wolne do piątku, gdzie ma stawić w klubie i rozpocząć razem z zespołem przygotowania do zbliżającego się sezonu.

Nagrody indywidualne:

 

Przyjmujące:

Oliwia Baluk (Polska)

Derya Cebecioglu (Turcja)

 

Środkowe:

Wiktoria Puszina (Rosja)

Sarah Luisa Fahr (Włochy)

 

Atakująca:

Magdalena Stysiak (Polska)

 

Rozgrywająca:

Polina Matwiejewa (Rosja)

 

Libero:

Sara Panetoni (Włochy)

 

MVP:

Valeria Battista (Włochy)

Komentarze