Reklama

MEk: Polki na czele statystyk indywidualnych

Polskie siatkarki plasują się na czołowych miejscach w klasyfikacjach indywidualnych trwających Mistrzostw Europy. Świetnie prezentują się zwłaszcza Katarzyna Skowrońska-Dolata i Anna Werblińska.

Skowrońska-Dolata jest najlepiej punktującą siatkarką Mistrzostw Europy. Zgromadziła do tej pory 77 punktów i wyprzedza Włoszkę Diouf (69 punktów) i Azerkę Rahimową (66 punktów). Polka jest także liderką jeśli chodzi o najlepiej atakującą zawodniczkę. Do tej pory notuje skuteczność ataków na poziomie 44,3 procent.

Świetnie spisuje się także Anna Werblińska, która przewodzi w klasyfikacji najlepiej zagrywających zawodniczek. Uzbierała już dziewięć asów serwisowych, do daje jej średnią 1,8 asa na mecz. Wyprzedza ona wspomnianą Azerkę Rahimową i Niemkę Maren Brinker.

Na trzecim miejscu wśród najlepiej broniących jest Paulina Maj-Erwardt. Polska libero zalicza średnio 6 udanych interwencji na set. Lepsze od niej są Niemka Lisa Thomsen (8,5 interwencji na set) i Belgijka Valerie Courtois (11,3 interwencji na set).

Dziś o godzinie 20.00 Polki rozegrają mecz ćwierćfinałowy. Ich rywalem będzie jeden ze współgospodarzy imprezy, Holandia.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama