Reklama

MEk: Zmagania czas zacząć!

Już dzisiaj na terenie obiektów Belgii i Holandii rozpoczną się Mistrzostwa Europy – najbardziej prestiżowa impreza Starego Kontynentu. Wsród 16 zespołów swoje zmagania w fazie grupowej rozpocznie także reprezentacja Polski. Czy naszym „Złotkom” uda się powtórzyć sukces sprzed 10 lat, kiedy to trener Andrzej Niemczyk poprowadził naszą reprezentację do złotego medalu Mistrzostw Europy?

4 grupy, 16 drużyn, 46 meczów i tylko 3 miejsca na podium – tak rysuje się obraz tegorocznego turnieju rozgrywanego w dniach 26 września – 4 października. Każda z reprezentacji będzie chciała pokazać się z jak najlepszej strony, pomimo tego, że medale Mistrzostw Europy nie zapewniają awansu olimpijskiego, dają natomiast bardzo cenne punkty w rankingu FIVB.

Reprezentację Polski, która trafiła do grupy A czeka nie lada wyzwanie. Nasze „złotka” w fazie grupowej będą musiały zmierzyć się z faworytkami turnieju – Włoszkami, gospodyniami turnieju – Holenderkami i teoretycznie słabszą reprezentacją Słowenii. Swoje mecze grupa ta rozegra w holenderskim Apeldoorn. Siatkarskie zmagania otworzy mecz Słowenia – Holandia (godzina 15:30), a następnie na parkiet wybiegną reprezentacje Polski i Włoch (godzina 18:30).

Autor: Paulina BednarskaPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama