Memoriał Arkadiusza Gołasia: Nowa siła PlusLigi już triumfuje!

8 paź 2018, 13:46

W niedzielę zakończył się XIV Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. W finale rozgrywek Stocznia Szczecin pokonała ONICO Warszawa w stosunku 3:1 i zapewniła sobie tym samym zwycięstwo w całym turnieju.

Impreza, która tym razem odbywała się w Zalasewie koło Swarzędza, od początku zapowiadała się bardzo emocjonująco. W stawce uczestników, obok Stoczni Szczecin oraz ONICO Warszawa, znalazły się jeszcze ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Aluron Virtu Warta Zawiercie. W sobotę odbyły się gry półfinałowe. W pierwszej parze skojarzono ze sobą Stocznię oraz ZAKSĘ. Obie ekipy oszczędzały niektórych zawodników, a na placu gry nie pojawili się między innymi mistrzowie świata – Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Aleksander Śliwka czy Paweł Zatorski.

Szansę na pokazanie swojej wartości na boisku otrzymali zatem inni gracze, a na parkiecie zaprezentowali się chociażby Nicholas Hoag, Aleksander Maziarz czy Asparuch Asparuchov. Spotkanie było dość wyrównane, ale podopieczni Michała Mieszko Gogola zwyciężyli ostatecznie 3:1 i zapewnili sobie miejsce w niedzielnym finale. Tam ich rywalami mieli być siatkarze ONICO Warszawa, którzy również w stosunku 3:1 pokonali Aluron Virtu Warta Zawiercie.

W spotkaniu o tytuł szkoleniowiec ekipy z Pomorza Zachodniego wysłał w bój najmocniejsze działa, a na boisku zameldowali się między innymi Matej Kazijski, Bartosz Kurek, Łukasz Żygadło czy Simon Van De Voorde. Stocznia dość szybko zaczęła dyktować warunki gry, dobrze prezentowała się w bloku i zbudowała 6-punktową przewagę (22:16). Ostatnią piłkę w inauguracyjnej partii skończył atakiem z lewego skrzydła Matej Kazijski i szczecinianie objęli prowadzenie w meczu.

Drugi set zaczął się od prowadzenia siatkarzy ze stolicy 9:5 i tym razem to Stocznia musiała gonić wynik. Najpierw z prawego skrzydła zaatakował Penczew, później Bułgar dołożył jeszcze punkt zagrywką i szczecinianie zbliżyli się do rywali na dystans jednego „oczka”. Do remisu udało się doprowadzić kilka chwil później, gdy Łukasz Żygadło zatrzymał blokiem Bartosza Kwolka na skrzydle. W emocjonującej końcówce nieco lepsi byli gracze z Pomorza Zachodniego i dzięki wynikowi 25:22 podwyższyli prowadzenie w całym spotkaniu.

Trzecia partia to dominacja warszawian, którzy błyskawicznie odskoczyli na 12:6 i kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Podopieczni Stephane’a Antigi szczelnie ustawiali blok, bezwzględnie wykorzystywali pomyłki rywali i zasłużenie wygrali 25:19. W tej części gry trener Gogol zdecydował się na kilka roszad w składzie i na boisku pojawili się Lukas Tichacek, Bartek Kluth oraz Nicholas Hoag.

Set numer cztery okazał się być w tym meczu ostatnim. Dobrze prezentował się wprowadzony na parkiet Hoag, swoje w ataku dołożył Kurek i szczecinianie wyszli na prowadzenie 13:10. Kolejne minuty mijały, a zawodnicy Stoczni w dalszym ciągu utrzymywali koncentrację i ani myśleli o wypuszczeniu przewagi z rąk. W końcówce udało się jeszcze nieco poprawić wynik i czwarta część meczu zakończyła się rezultatem 25:19.