Memoriał Wagnera: Włosi wyraźnie lepsi od Polski. Grbić: Wymieńcie mi zawodnika, który lubi porażki

21 sie 2023, 08:39

Reprezentacja Włoch okazała się najlepsza w XX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Siatkarze Italii w ostatnim pojedynku prestiżowej rywalizacji wygrali w Taurone Arenie Kraków 3:1 z Polską i zakończyli zmagania na pierwszym miejscu. Biało-czerwoni ostatecznie zajęli trzecie miejsce.

Włosi ograli Polaków

Pierwszy set decydującej rywalizacji rozpoczął się od prowadzenia Włochów, którego nie oddali do samego końca. Od stanu 6:5 włoscy siatkarze nie oddali przewagi i wygrali tę partię 25:18. W drugim secie Polacy rozpoczęli lepiej i delikatną przewagę utrzymywali do wyniku 10:9. Potem znowu to Włosi byli skuteczniejsi w decydujących piłkach, triumfując 25:23.

Dość wyrównana batalia miała miejsce także w trzecim secie, jednak tym razem biało-czerwoni pokazali się z lepszej strony, wygrywając 25:21. Czwarty set był właściwie powtórką pierwszego – nasi siatkarze prowadzili przez chwilę jedynie na samym początku. Potem to Włosi budowali swoją przewagę, która finalnie dała im zwycięstwo 25:17 i 3:1 w całym meczu.

Wymieńcie mi jednego trenera lub zawodnika, który lubi przegrywać. Chociaż jednego. Jak ciągle powtarzałem, przygotowywaliśmy się przez dwa tygodnie z dużymi obciążeniami, wykonując intensywną pracę fizyczną. Mówiłem także, że w Krakowie nawet nie zbliżymy się do poziomu, jaki prezentowaliśmy w Gdańsku – mówił selekcjoner polskiej kadry Nikola Grbić.

Polska vs Włochy 1:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:25)

Memoriał Wagnera 2023 – wyniki meczów

● 18 sierpnia: Polska – Słowenia 0:3 (21:25, 18:25, 21:25)
● 18 sierpnia Włochy – Francja 3:0 (29:27, 25:21, 25:20)

● 19 sierpnia: Słowenia – Włochy 3:2 (20:25, 25:19, 25:23, 21:25, 25:23)
● 19 sierpnia: Polska – Francja 3:1 (27:29, 25:16, 25:21, 25:20)

● 20 sierpnia: Francja – Słowenia 3:1 (16:25, 25:19, 25:22, 25:20)
● 20 sierpnia: Polska – Włochy 1:3 (18:25, 23:25, 25:21, 17:25)

ME w siatkówce. Druga wygrana zespołu Stefano Lavariniego! Węgierki postawiły się Polkom