Metraco wygrywa ale to Piotrcovia zajmuje 7. miejsce

13 maj 2016, 19:21

Po porażce w ostatnim meczu w Piotrkowie Trybunalskim zespół Miedziowych czekało trudne zadanie. Do odrobienia była strata dwunastu bramek (po porażce 16 do 28). W rewanżu gospodynie chciały się zrehabilitować i spróbować odrobić przewagę zespołu gości.

Lubinianki rozpoczęły od mocnego akcentu i prowadzenia w 3. minucie meczu 3 do 0. Pierwszą bramkę dla zespołu przyjezdnego zdobyła w 4. minucie Kopertowska. Kolejne minuty nadal należały do miejscowych, które po rzucie Wiertelak w 9. minucie prowadziły 5:1. Drużyna z Piotrkowa powoli zaczęła odrabiać stratę, m.in. bramki Wypych i Szymańskiej pozwoliły na zbliżenie się wynikiem do Metraco Zagłębia. Pierwsza połowa zakończyła się tylko jednobramkowym prowadzeniem Miedziowych.

Po rozpoczęciu drugiej połowy meczu ponownie dla Piotrcovii trafia Wypych i jest remis po 11. Od tego momentu oglądaliśmy inny zespół miejscowy – gospodynie zagrały niezwykle skutecznie i w 41. minucie prowadziły 20 do 12. Po kolejnych trzech minutach było już 23 do 13 i do odrobienia strat zostały tylko dwie bramki. Zespół gości nie zamierzał jednak poddawać się. Na celne trafienia Obrusiewicz odpowiadała Szymańska i w 50. minucie było 25 do 16. Na trzy minuty przed końcem meczu gospodynie prowadziły różnicą ośmiu bramek. Niestety sztuka odrobienia strat się nie udała. Pomimo wygranej to zespół Piotrcovii w dwumeczu okazał się lepszy i ostatecznie zajął siódme miejsce.

Metraco Zagłębie Lubin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:20 (11:10)

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna, Grzyb, Obrusiewicz, Konofał, Paluch, Premović, Lalewicz, Wiertelak, Walczak, Jochymek, Belmas Victoria

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Jurkowska, Opelt, Sarnecka – Sobińska, Kucharska, Matyja, Szymańska, Kopertowska, Wawrzynowska, Wypych, Szafnicka, Olek, Piecaba, Ivanović, Jałoszewska, Belmas Vladislava