MHJW: Reprezentacja Polski pewnie pokonuje Japonię!

22 sie 2015, 22:11

W dniu dzisiejszym rozpoczął się XIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Pierwszy mecz reprezentacja Polski rozegrała z drużyną z Japonii. Po 3 setach zwycięstwo odnieśli gospodarze, bardzo dobrze rozpoczynając trzy dniowy turniej.

Pierwszą partię obydwa zespoły rozpoczęły bardzo równo. Gra przez całą długość partii odbywała się punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną drużyny zeszły przy jedno punktowym prowadzeniu Japonii. Na drugiej przerwie technicznej reprezentanci Polski tracili do przeciwników już dwa punkty, jednak szybko odrobili je po powrocie na boisko (20:20). W końcówce nie obyło się bez ogromnych: emocji i walki na przewagi. Ostatecznie jednak to Polacy wyszli zwycięsko z tego starcia i pokonali reprezentację Japonii (28:26).

Drugi set lepiej rozpoczęli Japończycy, szybko odskakując Polakom na trzy punktowe prowadzenie (1:4). Nasi reprezentanci szybko jednak otrząsnęli się z chwilowej niemocy i po kilku akcjach odrobili straty i wyszli na prowadzenie (6:5). Na pierwszą przerwę techniczną Polacy zeszli z jedno punktowym prowadzeniem. Po powrocie na boisko reprezentacja Japonii nie grała jak dotychczas, widocznie osłabli i spowolnili swoją grę. Niemoc przeciwników w każdym elemencie wykorzystywali bardzo dobrze grający Polacy. Na drugiej przerwie technicznej nasza reprezentacja była już na cztero punktowym prowadzeniu. Kolejne akcje tylko powiększały przewagę gospodarzy (19:12) i ostatecznie partia zakończyła się ich pewnym zwycięstwem (25:15).

Trzecią partię Polacy zaczęli wręcz wyśmienicie. Od razu odskoczyli przeciwnikom na kilka istotnych punktów i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z wysokim prowadzeniem (8:3). Wraz z kolejnymi akcjami przewaga gospodarzy jeszcze rosła, nie dając przeciwnikom najmniejszej nadziei na nawiązanie wyrównanej walki (13:6). Mimo chwilowych problemów i kilku błędach, które popełniła reprezentacja Polski, na drugą przerwę techniczną Polacy zeszli z pięcio punktowym prowadzeniem. Do końca partii reprezentacji Japonii nie udało się w żaden sposób zagrozić prowadzeniu Polaków i zakończyła się one szybkim zwycięstwem gospodarzy (25:18).

Polska – Japonia 3:0 (28:26, 25:15, 25:18 )

Polska: Drzyzga, Nowakowski, Kurek, Bieniek, Kubiak, Zatorski, Buszek, Mika, Gacek, Konarski, Kłos, Możdżonek, Szalpuk, Łomacz, Włodarczyk.

Japonia: Fukatsu, Ishikawa, Sakai, Shimizu, Yamauchi, Yanagida, Suzuki, Abe, Dekita, Fukatsu, Kodama, Kuriyama, Matsouka, Nagano, Takahashi, Yako, Yoneyama.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA