Miami Heat i Denver Nuggets w finale NBA. Butler kontra Jokić w decydującej batalii

Aktualizacja: 1 cze 2023, 12:50
30 maj 2023, 12:34

Drużyna Denver Nuggets, która 23 maja awansowała do finału NBA po czterech spotkaniach przeciwko Los Angeles Angeles, w końcu poznała rywali w decydującej rywalizacji. Drugim finalistą po zaciętej walce z Los Angeles Lakers została ekipa Miami Heat. Początek walki o puchar Larry’ego O’Briena w nocy z 1 na 2 czerwca.

Znamy parę finałową NBA

Pojedynek w finale Konferencji Zachodniej NBA pomiędzy Nuggets i Lakers zakończył się wynikiem 4:0, ale słowo “jednostronny” jest ostatnim, jakie można użyć do jego opisania. W każdym spotkaniu oba zespoły trzymały ze sobą bliski kontakt punktowy i w każdym decydująca była czwarta kwarta.

1. Denver Nuggets – Los Angeles Lakers (132:126)
  2. Denver Nuggets – Los Angeles Lakers (108:103)
  3. Los Angeles Lakers – Denver Nuggets (108:119)
  4. Los Angeles Lakers – Denver Nuggets (111:113)

Kluczowymi zawodnikami Nuggets w tych pojedynkach byli Nikola Jokić oraz Jamal Murray. Punkty tego duetu były także niezbędne na wcześniejszym etapie play-offów przeciwko Minnesocie Timberwolves oraz Phoenix Suns. Dla klubu z Denver był to piąty finał konferencji w historii i czwarty przeciwko Lakersom, ale pierwszy wygrany.

Dla odmiany rywalizacja w finale Konferencji Wschodniej wyczerpała wszystkie podejścia. Pomimo tego, że Miami Heat prowadziło w serii już 3:0 i od wielkiego finału dzieliło ich tylko jedna wygrana, do wyłonienia drugiego finalisty konieczne było rozegranie siedmiu spotkań. Przez całą drugą połowę maja media społecznościowe zalewały doskonałe zagrania koszykarzy Boston Celtics oraz Miami Heat.

1. Boston Celtics – Miami Heat (116:123)
  2. Boston Celtics – Miami Heat (105:111)
  3. Miami Heat – Boston Celtics (128:102)
  4. Miami Heat – Boston Celtics (99:116)
  5. Boston Celtics – Miami Heat (110:97)
  6. Miami Heat – Boston Celtics (103:104)
  7. Boston Celtics – Miami Heat (84:103)