niedziela, 2 października, 2022

Kolejny Polak trafił do UFC. Michał Figlak zawalczy w Paryżu

Będziemy mieli kolejnego biało-czerwonego zawodnika w organizacji UFC. Michał Figlak, który rywalizuje w wadze lekkiej, zawalczy w oktogonie największej na świecie organizacji MMA już we wrześniu Jego przeciwnikiem ma być Fares Ziam.

Michał Figlak ma wejść do oktagonu UFC już 3 września

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Michał i Mateusz Figlak  to bracia, którzy urodzili się w Polsce, ale mieszkają i trenują w Wielkiej Brytanii. Obaj zawodnicy związani są z organizacją Cage Warriors, która dla wielu jest swoistą trampoliną do UFC. Tak też stało się w przypadku Michała, który już we wrześniu wejdzie do oktagonu największej na świecie organizacji MMA.

Michał Figlak (7-1, 3 KO) przepustkę do UFC wywalczył, dzięki znakomitej postawie w dwóch ostatnich latach swojej kariery. Od 2020 roku Polak stoczył bowiem w Cage Warriors aż sześć pojedynków i za każdym razem wychodził z klatki jako zwycięzca.

W swoim ostatnim występie 25-latek pokonał byłego mistrza brytyjskiej organizacji, Agy Sardarima przez jednogłośną decyzję sędziów. Figlak w przeszłości miał okazję walczyć również w organizacji Raged UK. Polak jest także byłym mistrzem tej federacji.

Michał Filgak swoje umiejętności w UFC zaprezentuje się już 3 września podczas gali w Paryżu. Według francuskich mediów jego przeciwnikiem ma być Fares Ziam (12-4, 5 KO). Francuz ma na swoim koncie już cztery pojedynki  stoczone dla amerykańskiej organizacji. Dwa razy wygrał, dwie walki przegrał.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

W walce wieczoru na gali UFC w Paryżu Ciryl Gane zmierzy się z Taiem Tuivasą. Fani zobaczą również walkę z udziałem byłego mistrza wagi średniej, Roberta Whittakera z Marvinem Vettorim.

Kołecki walczy o powrót do zdrowia. Cierpienia byłej gwiazdy KSWPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA