niedziela, 26 czerwca, 2022

Michał Winiarski odchodzi z Trefla Sopot. W jego miejsce wróci Andrea Anastasi

Kolejne zmiany na stanowiskach trenerskich w polskich klubach siatkarskich. Po trzech latach pracy z Trefla Sopot odchodzi Michał Winiarski. Nieoficjalnie mówi się o tym, że w jego miejsce wróci Andrea Anastasi, a on sam ma przejąć drużynę Aluron CMC Warta Zawiercie.

Winiarski żegna się z Sopotem

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet W połowie 2019 roku legenda polskiej siatkówki i przez wiele lat podstawowy zawodnik polskiej reprezentacji – Michał Winiarski, rozpoczął przygodę z zawodem trenera. Od tamtego czasu do dziś pełnił tę funkcję w drużynie Trefla Sopot. Pod jego wodzą drużyna z trójmiasta co roku grała w play-offach, z wyłączeniem sezonu 2019/2020, który przerwała pandemia. Ponadto w 2021 oraz 2022 jego podopieczni meldowali się w półfinałach Pucharu Polski.

Był to niezwykły czas. Pamiętam jak dzisiaj pierwszą rozmowę z prezesem Gadomskim. Od razu znaleźliśmy wspólny język i spodobało mi się wyzwanie. Moim celem w pierwszych dwóch latach było utrzymać się w PlusLidze i umożliwić klubowi spłacić zadłużenia, jakie zostały po nagłym odejściu sponsora tytularnego —  mówi Michał Winiarski.

Moja przygoda w Gdańsku dobiega końca i czas teraz na nowe wyzwania. Trefl Gdańsk już zawsze będzie moim pierwszym klubem w pracy trenerskiej. Zostawiłem tu część siebie. Nie chcę mówić żegnajcie, tylko do zobaczenia!

Najprawdopodobniej Winiarski obejmie drużynę Aluron CMC Warta Zawiercie, która walczy obecnie w półfinałach fazy play-off obecnego sezonu PlusLigi. Jego miejsce w Sopocie ma zająć były szkoleniowiec reprezentacji Polski, Andrea Anastasi. Włoch był trenerem Trefla w latach 2014-2019.

39-letni Michał Winiarski jest również selekcjonerem reprezentacji Niemiec, którą objął na początku kwietnia tego roku.

Michał Winiarski został selekcjonerem! Przejął zagraniczną reprezentację

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA