Strona główna Sporty zimowe Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Maciej Kot lepiej wykonałby to zadanie”

Mikołaj Smoląg dla Polski-Sport.pl: “Maciej Kot lepiej wykonałby to zadanie”

0

Postawa polskich skoczków podczas sobotniego konkursu drużynowego w niemieckim Klingenthal nie była taka, jakiej oczekiwali kibice. Specjalnie dla Polski-Sport.pl całą sytuację, związaną ze startem podopiecznych Łukasza Kruczka w rywalizacji drużynowej, przeanalizował analityk sportów zimowych – Mikołaj Smoląg.

Zdaniem Smoląga, nasza reprezentacja spisała się poniżej oczekiwań, a pretensji nie można mieć jedynie do Piotra Żyły: “Reprezentacja Polski w pierwszym konkursie drużynowym PŚ 2014/2015 spisała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Kluczowy okazał się brak Kamila Stocha. Zastrzeżeń nie można mieć jedynie do Piotra Żyły, który po skoku na odległość 135 metrów wyprowadził naszą reprezentację na 1. miejsce. Stefan Hula uzyskał 126,5 metra, według mnie stać tego zawodnika na zdecydowanie więcej. Jednak wynik ten nie przekreślił szans naszej reprezentacji na wywalczenie dobrego wyniku w konkursie. Postawa naszych reprezentantów w 3 i 4 serii pozostawia wiele do życzenia. Dawid Kubacki i Jan Ziobro nie sprostali oczekiwaniom. 121 i 121,5 metra zepchnęło Polaków na 9. pozycję, co prawda straciliśmy do Austriaków zaledwie 0,1 pkt, ósma lokata nie była celem na 1-szą serię konkursową.”

Analityk zauważył, iż błędem Kruczka mogła być wymiana zawodników. Za Kamila Stocha wystąpił Jan Ziobro. Według Mikołaja Smoląga, powinno się wystawić w to miejsce Macieja Kota ze względu na jego doświadczenie: “Według mnie błędem było wystawienie za Kamila Stocha – Jana Ziobro. Maciej Kot lepiej wykonałby to zadanie. Jest bardziej doświadczony, dlatego lepiej poradziłby sobie z presją Po nieudanej inauguracji PŚ jestem jednak pozytywnie nastawiony do występów naszych reprezentantów w kolejnych konkursach PŚ. “

Polacy już dzisiaj będą mieli szanse do rehabilitacji. Początek niedzielnego konkurs indywidualnego zaplanowano na godzinę 11:30. Zostanie on poprzedzony serią próbną.


  • Źródło: Własne