Strona główna Siatkówka Reprezentacja Mirosław Przedpełski zrezygnował z funkcji prezesa PZPS!

Mirosław Przedpełski zrezygnował z funkcji prezesa PZPS!

0

Mirosław Przedpełski zrezygnował z funkcji prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej! Były już prezes PZPS wysłał list do siedziby związku, w którym informuje, że jego osobista sytuacja nie pozwala mu odpowiednio kierować polską siatkówką!

“Szanowni Koledzy! Przyjaciele Polskiej Siatkówki! Pragnę poinformować Was, że dla dobra Polskiej Siatkówki i Związku podjąłem decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Aktualna sytuacja osobista nie pozwala mi wpływać na działanie związku i służyć siatkówce. 21 września 2014 roku minęło 10 lat od momentu, kiedy po raz pierwszy w bardzo trudnej dla PZPS sytuacji postanowiliście mi powierzyć zaszczytną funkcję Prezesa Federacji.

Mój wieloletni wysiłek i Wasza zdolność do zespołowego współdziałania pozwoliły Nam zorganizować wielkie siatkarskie wydarzenia – finały Ligi Światowej, żeńskich i męskich mistrzostw Europy i wreszcie pierwsze, polskie, historyczne mistrzostwa świata – wreszcie te złote Mistrzostwa Świata. Aktualna sytuacja Związku, jak nigdy w historii PZPS i innych związków sportowych w Polsce jest najlepszą w historii, a PZPS jest stawiany jako wzór w Polsce i na świecie.

Nie czuję się winnym zarzucanego mi czynu i jestem pewien, że w toku postępowania zostanę oczyszczony z zarzutu. Wszystkie moje działania skierowane były dla dobra Związku i Polskiej Siatkówki, a nie korzyści osobistych. Mam nadzieję, że po zakończeniu sprawy będę mógł dalej służyć siatkówce.

Moje zaangażowanie w ostatnim okresie, szczególnie przed Mistrzostwami Świata 2014, odbyło się kosztem stanu zdrowia, który pomimo zaleceń lekarzy zaniedbałem, odkładając termin kolejnej koniecznej operacji serca. Obecna sytuacja, w której się znalazłem, pogorszyła mój stan zdrowia, który wymaga pilnego uregulowania.

Statut PZPS nie przewiduje instytucji zawieszenia z funkcji Prezesa. Podjąłem więc przemyślaną decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa podyktowaną poczuciem obowiązku i odpowiedzialności za związek, szeroko rozumiane środowisko, a także moją sytuację zdrowotną. Moja decyzja wchodzi w życie w dniu doręczenia Wam tego pisma.”

Komentarze