Strona główna Siatkówka Pozostałe Mistrz świata wspiera drugoligowy klub!

Mistrz świata wspiera drugoligowy klub!

0

Paweł Zagumny, były reprezentant Polski, został ambasadorem Klubu sportowego Metro Warszawa. Jeden z najbardziej utytułowanych Polskich siatkarzy w klubie będzie miał za zadanie pomagać w zadaniach marketingowych oraz dotyczących rozwoju sportowego.

Paweł głównie będzie miał okazję do współpracy z zawodnikami drużyn młodzieżowych, a w szczególności grającymi na pozycji rozgrywających. Cały pozostały sztab trenerski także, liczy na wiele rad i cennych uwag od doświadczonego zawodnika, który z pewnością postara się jak najbardziej im pomóc w codziennej pracy.

Paweł Zagumny występował w reprezentacji Polski przez 18-lat, w tym czasie udało mu się sięgnąć po Mistrzostwo Świata w 2014, Mistrzostwo Europy w 2009 roku, Liga światową w 2012 roku, a także udało mu się wywalczyć srebrny medal mistrzostw świata w 2006 roku oraz zająć drugie miejsce w Pucharze świata rozgrywanym w 2011 roku.

Paweł podczas całej swojej kariery klubowej występował w m.in. w Edilbasso Padwa, Panathinaikos Ateny, Czarnych Radom, ZAKSIE, AZS Politechnice Warszawskiej, z którymi wielokrotnie udawało mu się sięgać po najważniejsze klubowe trofea. Karierę klubową zakończył w 2017 roku w zespole ze stolicy, później został, w nim pełniąc funkcję dyrektora sportowego, jednak po dość słabych wynikach Warszawskiego zespołu, klub postanowił rozstać się byłym, reprezentantem Polski.

Komentarze