Mistrzostwa Europy 2023. Siatkarki i siatkarze poznali rywali

W trwającym roku cieszyliśmy się ze świetnych występów polskich siatkarzy i siatkarek podczas światowych czempionatów. Jednak na odpoczynek czasu jest jak na lekarstwo, bowiem już w przyszłym roku odbędą się Mistrzostwa Europy 2023. Dziś rozlosowano grupy turnieju na Starym Kontynencie. Obie nasze kadry poznały drużyny, z którymi przyjdzie im rywalizować w tych wydarzeniach.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Mistrzostwa Europy 2023: wyniki losowania fazy grupowej

Mijający rok był dla polskiej siatkówki niezwykle udany. Najpierw mężczyźni wywalczyli wicemistrzostwo świata, a następnie nasze kapitalne kobiety dotarły do ćwierćfinału siatkarskiego mundialu. Na tym szczeblu imprezy uległy rewelacyjnym Serbkom dopiero po tie breaku. Przypomnijmy, że nikt nie dawał wówczas Polkom większych szans. Obydwa turnieje rozegrano w Polsce (kobiecy w kooperacji z Holandią, męski – ze Słowenią).

W środę w Pałacu Królewskim w Neapolu odbyła się ceremonia losowania fazy grupowej Mistrzostw Europy 2023. To właśnie Włosi zorganizują czempionat Starego Kontynentu zarówno w żeńskim, jak i męskim wydaniu. Oprócz nich, współorganizatorami mianowano: Bułgarię, Izrael oraz Macedonię Północną. Europejska Konfederacja Siatkówki postanowiła, że każdy z inicjatorów wydarzenia otrzyma prawo wybrania sobie jednego rywala.

Drużyna pod wodzą trenera Nikoli Grbicia zmierzy się na pierwszym etapie imprezy z Macedonią Północną, Czarnogórą, Holandią, Czechami oraz Danią. Awans do następnej rundy uzyskają cztery najlepsze ekipy. Turniej o mistrzostwo Europy rozpocznie się 28 sierpnia i potrwa do 16 września 2023 roku.

Bez wątpienia ciekawie zapowiada się również rywalizacja wśród kobiet. Polki zmierzą się w fazie grupowej turnieju z Belgią, Słowenią, Serbią, Ukrainą oraz Węgrami. Organizatorkami zawodów będą: Belgia, Włochy, Niemcy i Estonia. W związku z tym podopieczne trenera Stefano Lavariniego czeka niezwykle trudna przeprawa w pierwszej rundzie rozgrywek. Jednak Biało-Czerwone udowodniły, że żadne oponentki im nie straszne.

Czempionat Starego Kontynentu wśród kobiet odbędzie się z kolei w dniach 15 sierpnia – 3 września 2023 roku. Podczas obu imprez wezmą udział 24 drużyny narodowe.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Złe wieści dla polskich kibiców. Znamy terminarz siatkarskiej Ligi Narodów

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA

Reklama