Mistrzostwa Europy: Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk ze srebrnym medalem!

5 gru 2015, 20:30

Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk zdobyła srebrny medal na mistrzostwach Europy. W wyścigu na krótkim basenie w Netanji w finale na 50 metrów stylem grzbietowym Polka przegrała tylko z Katinką Hosszu.

Polska pływaczka do tej pory miała na swoim koncie dwa medale na wielkiej imprezie. W 2012 roku uplasowała się na 3. miejscu podczas mistrzostw świata. Z kolei na mistrzostwach Europy w 2013 roku była druga. Urbańczyk-Olejarczyk w tegorocznym czempionacie Starego Kontynentu powtórzyła ten wynik. W finale na 50 metrów stylem grzbietowym przegrała okazała się gorsza jedynie od Katinki Hosszu i zdobyła srebrny medal. Bliska medalu była Alicja Tchórz, jednak znalazła się na 4. miejscu.

Reprezentacja Polski na tegorocznych mistrzostwach Europy zdobyła pięć medali. Dwa złota ma na swoim koncie Radosław Kawęcki, srebro Alicja Tchórz, a brąz Sebastian Szczepański.