Mistrzostwa Polski w pływaniu- Rekord Polski Kacpra Majchrzaka! Kolejne minima olimpijskie

28 maj 2016, 20:50

Kacper Majchrzak zdobył tytuł mistrza Polski na dystansie 200 metrów w stylu dowolnym. Rezultat 1:46.46 jest nowym rekordem kraju.

Zawodnik Warty Poznań już wcześniej wypełnił minimum na igrzyska w Rio. Dziś potwierdził swoją znakomitą dyspozycję poprawiając 7-letni rekord Polski. Srebrny medal zdobył dotychczasowy rekordzista, Paweł Korzeniowski. Brązowy krążek wywalczył Kacper Klich. Na tym samym dystansie w rywalizacji pań zwyciężyła Diana Sokołowska, przed Moniką Czerniak i Wiolettą Orczykowską.

Następną konkurencją mistrzostw było 50 metrów stylem klasycznym. Tytuł mistrzyni Polski z czasem 31.45 zdobyła Dominika Sztandera. Srebro dla Pauliny Zachoszcz, a brąz dla Aleksandry Iwanowskiej. Natomiast w wyścigu panów zwyciężył  Maciej Hołub. Zawodnik AZS AGH Kraków przepłynął dystans w czasie 27.88 Marcin Stolarski zajął drugie miejsce. Brązowy krążek zdobył rekordzista Polski, Dawid Szulich.

Alicja Tchórz została mistrzynią na dystansie 100 metrów w stylu grzbietowym. Na kolejnych miejscach podium Ludwika Szynal i Agata Naskręt. W wyścigu mężczyzn o tytuł rywalizowali Radosław Kawęcki i Tomasz Polewka. Ostatecznie zwyciężył Kawęcki z czasem 54.14. Natomiast Tomasz Polewka uzyskał 54.29. Obaj pływacy wypełnili minimum na igrzyska. Trzecie miejsce zajął Jakub Skierka.

Ostatnią konkurencją indywidualną drugiego dnia mistrzostw były wyścigi na 400 metrów stylem zmiennym. Złote medale wywalczyli Paula Żukowska i Dawid Szwedzki.

W wyścigu sztafet 4×100 stylem dowolnym kobiet zwyciężyła Juvenia Wrocław w składzie: Dominika Sztandera, Paula Żukowska, Klaudia Naziębło i Alicja Tchórz. Męska sztafeta AZS AWF Katowice zdobyła złoty medal oraz ustanowiła nowy rekord kraju-3:19.77 Zwycięska drużyna popłynęła w składzie: Maciej Falaciński, Michał Poprawa, Rafał Bugdol i Konrad Czerniak.