Mistrzostwa Świata: Polki ponoszą pierwszą porażkę

Aktualizacja: 3 gru 2017, 17:30
3 gru 2017, 15:38

Reprezentacja Polski w piłce ręcznej poniosła pierwszą porażkę podczas Mistrzostwa Świata. Biało – Czerwone uległy naszym południowym sąsiadkom, Czeszkom. Mecz odbył się w Ege Trans Arena w Bietigheim – Bissingen.

Oba zespoły wyszły na parkiet bardzo skoncentrowane. Polki chciały pokazać, że zwycięstwo nad Szwedkami nie było przypadkiem, zaś Czeszki podtrzymać dobrą passę po pokonaniu Argentyny. Mecz rozpoczął się spokojnie, ale z każdą minutą Biało – Czerwone przejmowały inicjatywę. Do przerwy podopieczne Leszka Krowickiego prowadziły 15 – 12.

W drugiej połowie Polki bardzo szybko zyskały 5 bramek przewagi, ale nie podłamało to Czeszek, które kwadrans przed końcem doprowadziły do remisu. Nasze południowe sąsiadki będące na fali wznoszące odskoczyły Polkom i kontrolowały przebieg spotkania do końca pojedynku. Ostatecznie Biało – Czerwone przegrały 25 – 29.

We wtorek rywalkami Polek będą aktualne Mistrzynie Świata, Norweżki. Czeszki zmierzą się zaś ze Szwedkami.

Polska – Szwecja 25 – 29 (15 – 12)

Polska: Gawlik, Płaczek – Górna, Kobylińska, Roszak, Grzyb, Kudłacz-Gloc, Janiszewska, Zawistowska, Zych, Drabik, Kozłowska, Lisewska, Szarawaga, Achruk, Urtnowska

Czechy: Satrapová, Muellnerova, Kudláčková – Galušková, Ryšánková, Salčáková, Manakova, Kordovská, Hrbková, Luzumová, Adámková, Marčíková, Šetelíková, Zachová, Jeřábková, Malá