czwartek, 29 września, 2022

Szczegóły siatkarskich mistrzostw świata w Polsce. Mecz otwarcia Polki rozegrają w Holandii

Poznaliśmy szczegóły mistrzostw świata siatkarek, które zostaną rozegrane w Polsce i Holandii. Z doniesień Sport.pl wynika, że w Polsce turniej odbędzie się w trzech miastach. 

Pierwszy mecz Polki zagrają w Holandii

Otwarcie mistrzostw świata siatkarek odbędzie się w holenderskim Arnhem. W pierwszym meczu zagra reprezentacja Holandii, a w drugim polskie siatkarki. Stadion GelreDome zostanie podzielony na dwa boiska meczowe. Na jednym zagrają Holenderki, a na drugim po nich Polska reprezentacja kobiet. 

Turniej podzielony jest na cztery fazy. Rozpocznie się od fazy grupowej, w której zmierzy się po sześć zespołów w czterech grupach. Dwie grupy zagrają w Holandii, a dwie w Polsce. 

W następnej fazie zmierzy się szesnaście najlepszych drużyn w czterech grupach po cztery zespoły. Przed ostatnią fazą będą ćwierćfinały i półfinały. Turniej zakończy się meczem finałowym i meczem o trzecie miejsce. Oba te mecze odbędą się w Holandii. 

Na 28 lutego zaplanowano losowanie, w którym Polki poznają swoje przeciwniczki.

 

Mecze mistrzostw świata zobaczymy w trzech polskich miastach

Rozgrywki w fazie grupowej będzie można zobaczyć w Ergo Arenie w Gdańsku i Sport Arenie w Łodzi. Polska reprezentacja rozegra cztery mecze grupowe w Ergo Arenie. 

W drugiej fazie turnieju zmagania siatkarek rozegrają się w Łodzi. W Atlas Arenie i mniejszej Sport Arenie. Dwa mecze ćwierćfinałowe i jeden półfinał będzie miał miejsce w Arenie Gliwice. 

Tegoroczne mistrzostwa rozpoczną się 23 września, a zakończą 15 października. Tytułu mistrzyń świata będą bronić Serbki, które zwyciężyły cztery lata temu w Japonii.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA