Mistrzowie olimpijscy pokonani. Świetny mecz reprezentacji Polski

7 cze 2023, 13:08

Doskonale dla Polski układa się Liga Narodów 2023. Podopieczni Nikoli Grbicia wzięli przykład z naszych siatkarek i na start turnieju wygrali z Francją 3:1 (25:23, 18:25, 35:33, 25:15). Teraz naszych rodaków czeka starcie z Iranem.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Liga Narodów. Biało-Czerwoni lepsi w meczu Polska – Francja

Polacy rozpoczęli sezon reprezentacyjny od meczów towarzyskich z Niemcami i Japonią. W środę biało-czerwonym siatkarzom przyszło natomiast rozegrać pierwszy mecz w ramach tegorocznej Ligi Narodów. Na start turnieju w Japonii nasi siatkarze zmierzyli się z Francuzami.

Zawodnicy prowadzeni przez Grbicia poradzili sobie w starciu z Trójkolorowymi rewelacyjnie. Mecz z mistrzami olimpijskimi wygrali 3:1. Polacy lepiej rozpoczęli mecz i szybko odskoczyli rywalom na 15:11. W końcówce pierwszego seta stracili przewagę, ale ostatecznie zamknęli tę partię rezultatem 25:23.

W drugim secie lepiej poszło Francuzom, którzy wygrali do 18. Najbardziej zacięty przebieg miała trzecia odsłona. W pewnym momencie Polacy prowadzili już 19:10, ale mistrzowie olimpijscy wyrównali. Potem rozpoczęła się niesamowita wymiana ciosów. Po szalonej końcówce nasi siatkarze wygrali 35:33.

Ostatni set to już popis biało-czerwonych siatkarzy. Uskrzydleni wygraną w trzeciej partii Polacy błyskawicznie wypracowali sobie dużą przewagę i ostatecznie pokonali rywali 25:15. Cały mecz zakończył się rezultatem 3:1. Teraz naszych siatkarzy czeka mecz z Iranem. Zostanie rozegrany w czwartek (8 czerwca) o godzinie 11:00.