Mistrzowie Polski lepsi od BBTS Bielsko-Białej!

31 mar 2018, 16:27

W dzisiejsze popołudnie w hali pod Dębowcem w Bielsko-Białej naprzeciw siebie stanęły ekipa gospodarzy, czyli BBTS Bielsko-Biała oraz mistrza Polski ZAKSY Kędzierzyn Koźle. Choć ZAKSA była zdecydowanym faworytem i wygrała w trzech odsłonach, to jednak gra Mistrzów Polski mogła pozostawić wiele do życzenia.

Od początku spotkanie mistrzowie Polscy potwierdzili, że są lepszą ekipą niż gospodarze. Szybko wyszli na kilko punktową przewagę  (4:7). Siatkarze z Bielska pokazali, że nie zamierzają odpuszczać meczu i będą walczyć do końca. Dość szybko doprowadzili do remisu w spotkaniu (13:13). Po asie serwisowym Peacocka oraz błędzie Wiśniewskiego w ataku to gospodarze uzyskali dwa oczka zaliczki (18:16). W końcówce seta goście zerwali się do walki i doprowadzili do remisu (24:24). Ostatecznie po grze na przewagi, w pierwszej odsłonie triumfowali podopieczni trenera Gardiniego.

Drugą partię zdecydowanie skuteczniej otworzyli siatkarze z Bielska-Białej. Szybko wyszli na dwupunktową przewagę (7:5). Mistrzowie Polski po kilku udanych własnych akcjach doprowadzili do wyniku remisowego (15:15). Po dwóch błędach gospodarzy, w zagrywce i w ataku goście wyszli trzypunktowa zaliczkę (19:22). Ostatni punkt w partii dla ekipy z Kędzierzyna zdobył rozgrywający Toniutti po kiwce. Goście więc objęli prowadzenie w całym spotkaniu 2:0.

Mistrzowie Polski trzecią odsłonę rozpoczęli od wysokiego ,,C” (0:5). Goście utrzymywali dość wysoki poziom gry, choć gospodarze próbowali gonić rywali to wynik dla nich cały czas był niekorzystny (9:12). Gospodarze wrócili do gry i po kilku akcjach znów doprowadzili do remisu (13:13). W końcowych fragmentach seta to gospodarze odskoczyli na trzy oczka (20:17). Przy tym wyniki trener Gardini postanowił wziął przerwę dla swojej ekipy. Mimo, że gospodarze prowadzili już (24:20), to goście zdobyli sześć oczek z rzędu i po grze na przewagi wygrali całe spotkanie.

BBTS Bielsko-Biała – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3 (24:26, 20:25, 24:26)

MVP: Maurice Torres

BBTS Bielsko-Biała: Tarasow, Siek, Bucki, Łukasik, Janeczek, Cedzyński, Peacock, Krikun, Macionczyk, Jaglarski

ZAKSA Kędzierzyn Koźle: Rejno, Toniutti, Buszek, Jungiewicz, Wiśniewski, Bieniek, Torres, Semeniuk, Zatorski