MKS Lublin wciąż bez zwycięstwa w Lidze Mistrzyń

13 lis 2015, 20:29

MKS Selgros Lublin we własnej hali przegrał z prowadzonym przez Kima Rasmussena CSM Bukareszt. Dla mistrzyń Polski była to już piąta porażka w tegorocznej edycji Ligi Mistrzyń.

Podopieczne Sabiny Włodek przegrały wszystkie cztery dotychczasowe spotkania w obecnej edycji Ligi Mistrzyń. Spowodowało to, że lublinianki żegnają się z europejskimi pucharami i z rumuńską drużyną zagrają jedynie o honor. CSM Bukareszt ma na swoim koncie dwa zwycięstwa, jeden remis i jedną porażkę i z pięcioma punktami zajmuje 2. miejsce w tabeli grupy D.

Mecz dobrze rozpoczął się dla gospodyń. Po wyrównanych pierwszych minutach gry, kolejne przyniosły prowadzenie mistrzyń Polski. Będą w świetnej dyspozycji Joanna Szarawaga wyprowadziła swój zespół na prowadzenie (6:4). Jednak w końcówce spotkania podopieczne Kima Rasmussena zdołały doprowadzić do remisu, a następnie wyjść na prowadzenie. Pierwsza część potyczki zakończyła się wynikiem porażką MKS-u Lublin 13:15.

Po zmianie stron podopieczne Sabiny Włodek chciały poprawić swoją grę i powalczyć o pierwsze punkty w Lidze Mistrzyń. W 42. minucie po bramce Iwony Niedźwiedź strata została zniwelowana. Jednak Rumunki po raz kolejny przeprowadziły kilka skutecznych akcji i znów prowadziły różnicą kilku trafień. Ostatecznie CSM Bukareszt wygrał 30:27.

Dla mistrzyń Polski była to piąta porażka w tej edycji Ligi Mistrzyń. Natomiast podopieczne Kima Rasmussena wygrały po raz trzeci i umocniły się na pozycji wicelidera grupy D. MKS Lublin w następnej kolejce czeka niełatwe zadanie, bowiem potyczka na wyjeździe z Budocnost Podgoricą. CSM Bukareszt we własnej hali zmierzy się z IK Savehof.

MKS Selgros Lublin – Budocnost Podgorica 27:30 (13:15)

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Gawlik – Bijan, Quintino, Niedźwiedź, Kocela, Gęga, Rola, Repelewska, Kozimur, Mihdaliova, Charzyńska, Szarawaga

CSM Bukareszt: De Pessoa, Grubisić – Bazalu, Nan, Bradeanu, Cavaleiro, Curea, Fisker, Da Silva, Gullden, Jorgensen, Manea, Martin, Belo, Varzaru, Wetkowa

Sędziowie: Michalis Tzaferopoulos, Andreas Bethmann (Grecja).