MKS Lublin wygrywa spotkanie na szczycie

20 paź 2015, 20:49

Podopieczne Sabiny Włodek po porażce w Szczecinie powróciły na zwycięski szlak. W spotkaniu 7. kolejki PGNiG Superligi Kobiet MKS Lublin pokonał Zagłębie Lubin.

Początek spotkania był nieco wyrównany, jednak to gospodynie prowadziły. Z biegiem czasu lublinianki powiększały swoja przewagę, która po 30 minutach gry osiągała trzy trafienia. Po zmianie stron Zagłębie starało się odrobić straty, jednak bezskutecznie. Mistrzynie Polski spisywały się bardzo dobrze i na dziesięć minut przed końcem prowadziły już 24:16. Ostatecznie wygrały one 30:22.

Dzięki wtorkowemu zwycięstwu MKS Lublin prześcignął w tabeli PGNiG Superligi Kobiet swoje rywalki – Zagłębie Lubin. Kolejnym rywalem mistrzyń Polski będzie Energa AZS Koszalin. Natomiast lubinianki zmierzą się z Start Elbląg.

MKS Selgros Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva, Gawlik – Bijan, Quintino, Niedźwiedź, Rola, Gęga, Repelewska, Kozimur, Mihdaliova, Charzyńska, Szarawaga.

Metraco Zagłębie Lubin: Wąż, Chojnacka – Robótka, Załęczna, Obrusiewicz, Konofał, Paluch, Premović, Wiertelak, Adriana Lima, Walczak, Marić, Jochymek, Milojević.