MKS Lublin żegna się z Ligą Mistrzyń

10 wrz 2016, 20:24

W półfinałowym spotkaniu kwalifikacji Ligi Mistrzyń Kobiet, MKS Selgros Lublin przegrał 27:28 z Indeco Conversano. Polska drużyna żegna się z marzeniami o grze w Lidze Mistrzyń.

Już pierwsze minuty nie zwiastowały niczego dobrego. Lublinianki traciły piłkę w ataku, a włoszki niespodziewanie zaczęły wykorzystywać kontrataki oraz wysoko prowadzić (9:4). Kolejne trzy trafienia, Katarzyny Kozimur, Agnieszki Kowalskiej i Marty Gęgi pozwoliły na częściowe odrobienie strat (7:10).

Zawodniczki z Lubelszczyzny potrafiły przed przerwą wzmocnić szyki obronne, Agnieszka Kowalska przelobowała bramkarkę, a następna bramka Kristiny Repelewskiej napawała ostrożnym optymizmem na drugą połowę (12:14).

Po przerwie szybko doszło do remisu po bramce Alesii Mihdaliovej (14:14). Remis utrzymywał się także w następnych minutach, aż do rzutu Aleksandry Uzar. MKS nie na długo jednak objął prowadzenie (20:21). Pięć minut przed końcem rywalizacji, Mistrzynie Polski twardo stanęły w obronie, a Marta Gęga powiększyła przewagę (26:24). Niestety włoszki wyrównały w ostatniej minucie meczu po trafieniu Duran Morens (27:27). Zawodniczka ta, kilkanaście sekund później pognębiła polski zespół (27:28). Niespodziewanie do finału awansował włoski zespół, Indeco.

MKS Selgros Lublin – Indeco Conversano 27:28 (12:14).

MKS Lublin: Gawlik, Januchta – Drabik, Gęga, Kowalska, Kozimur, Matuszczyk, Mihdaliova, Nocuń, Repelewska, Rola, Skrzyniarz, Uzar.

Indeco Conversano: Bertolino, Giona – Albertini, Babo, Barani, Cacioppoli, Chiarappa, Di Pietro, Duran Morens, Ganga, Lo Greco, Moroca, Romualdi, Rotondo.