MKS Zagłębie zdobywa bardzo ważne punkty w meczu ze Stalą Mielec

20 lut 2016, 21:08

W jednym z sobotnich spotkań drużyna Zagłębia Lubin podjęła Stal Mielec. W obu zespołach było widać determinację, ale to ekipa Miedziowych zdobyła niezwykle istotne punkty w kontekście awansu do fazy play-off. MVP został bramkarz Zagłębia, Patryk Małecki.

Kyrylenko otworzył wynik spotkania, a Janyst pewnie wykorzystał rzut karny (1:3). W 6. minucie karę dostał Krzysztofik, ale to nie zatrzymało Zagłebia, Dementev trafił dwa razy (3:5). Bramkę kontaktową zdobył Stankiewicz, a Szymyślik wyprowadził miejscowych na prowadzenie (7:6). Po kwadransie spotkania celnie rzucił Kłoda, ale został on także wykluczony na dwie minuty. Dementev był w tym meczu nie do zatrzymania i Stal odzyskała przewagę (8:9) i stopniowo ją powiększała (8:11). O czas poprosił trener MKSu. To pomogło – Dzono po rykoszecie trafił do bramki (10:11). Jednak gospodarze nie mieli na tyle siły, aby wyjść na prowadzenie. Kontrę wykorzystali goście, a na koniec pierwszej połowy w obronie spisał się Malecki (11:14).

W drugiej części szybko pierwszą bramkę zdobył Dzono, a Przysiek skończył zespołową akcję lubinian (13:14). W 33. minucie wykluczony został Gudz, a do remisu doprowadza Przysiek. Natomiast z 7. metra, Gumiński pewnie pokonał Nikolicia. Zagłębie zaczęło się zupełnie inaczej prezentować, a rzut karny obronił Małecki (18:17). Gospodarze odbudowali się i popisywali się ładnymi akcjami (20:17). Tymczasem skutecznie zatrzymał piłkę Małecki, który miał w tym spotkaniu bardzo wysoką skuteczność. Jednak Janyst był w stanie go pokonać i zdobyć swoje piąte trafienie (23:20). Na pięć minut do końca, wykluczony został Krępa, a rzut karny wykorzystał Gumiński (25:22). Obrona gości posypała się – Kużdeba trafił ze skrzydła (28:23). Ostatnią bramkę zdobył zachwycający w tym meczu, Dementev (29:26).

MKS Zagłębie Lubin – PGE Stal Mielec 29:26 (11:14)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki , Shamrylo, Skrzyniarz, Stankiewicz, Gumiński, Przysiek, Kużdeba, Marciniak, Macharashvili, Szymyślik, Wolski, Gudz, Czuwara, Bartczak, Pietruszko, Dzono

PGE Stal Mielec: Nikolić, Lipka, Krępa, Janyst, Wypych, Gasin M., Gasin P., Kłoda, Kyrylenko, Dementev, Kawka, Krygowski, Krzysztofik, Chodara