Strona główna Pozostałe Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Zapasach: Kolejny sukces Natalii Strzałki

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Zapasach: Kolejny sukces Natalii Strzałki

0
fot: Szymon Sikora/ Polski Związek Zapaśniczy

W Budapeszcie rywalizują polscy zapaśnicy i zapaśniczki w walce o młodzieżowe mistrzostwo świata. Natalia Strzałka, aktualna mistrzyni europy w kategorii wagowej do 72 kg przystąpiła do turnieju z wielkimi nadziejami. 

 

Kategoria wagowa do 68 kg jest uznawana za jedną z najsilniejszych w rywalizacji kobiet. Niestety nasza zawodniczka nie miała szczęścia w losowaniu i w drodze do medalu musiała zmierzyć się z najlepszymi zawodniczkami w swojej kategorii.

 

Pierwszy sprawdzian umiejętności pojawił się już w pojedynku kwalifikacyjnym. Przeciwniczką była utytułowaną Rosjanką, Vusala Parfianovich. Strzałka pewnie pokonała na punkty 8:4 reprezentantkę Rosji i awansowała do kolejnej rundy. W pojedynku ćwierćfinałowym wygrała przez “tusz” przy prowadzeniu 8:7 reprezentantką Białorusi Yauheniyą Andreichykavą i w popołudniowej sesji czekała ją walka w półfinale Mistrzostw Świata. Półfinał to pełna dominacja Japonki, Masako Furuichi. Strzałka przegrywała to starcie przez przewagę techniczną 0:11 i w kolejnym dniu rywalizacji pozostała jej walka o brązowy medal światowego czempionatu. Polka do walki wyszła skupiona, świadoma poziomu sportowego swojej przeciwniczki. Strzałka była zdecydowanie aktywniejsza, napierała na Albinę Kairgeldinovą szukając możliwości zdobycia punktów. W drugiej rundzie wykorzystała nieuwagę przeciwniczki i wygrała walkę o brązowy medal Mistrzostw Świata do lat 23 z reprezentantką Kazachstanu, pokonując rywalkę przez tusz.

Komentarze