MME: Karolina Kołeczek ze srebrnym medalem!

11 lip 2015, 17:27

Karolina Kołeczek zgodnie z oczekiwaniami fachowców i polskich kibiców wywalczyła w estońskim Tallinie drugi w swej karierze medal młodzieżowych mistrzostw Europy w swej koronnej konkurencji – 100 metrów przez płotki.

Polka podobnie jak przed dwoma laty w Tampere finiszowała druga, ulegając tylko świetnie dysponowanej Szwajcarce Noemi Zbaren, która poprawiła rekord młodzieżowych mistrzostw Europy czasem 12,71.

Sprinterka z Sandomierza uzyskała czas tylko o 0,01 s wolniejszy od swego najlepszego wyniku w karierze, który od tego roku wynosi 12,91s. Podium uzupełniła zawodniczka Holandii Nadine Visser, która kończyła bieg w czasie powyżej 13 sekund (13,01).

Jest to już drugi krążek polskich młodzieżowców na tegorocznych mistrzostwach. Wczorajszego wieczora także srebro w rywalizacji dyskoboli wywalczył Wojciech Praczyk.