Strona główna Lekkoatletyka MME: Wielki triumf Artura Kuciapskiego!

MME: Wielki triumf Artura Kuciapskiego!

0
Foto: Zimbio.com

Artur Kuciapski nie miał sobie równych w rywalizacji 800-metrowców podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w Tallinie! Polak prowadził od startu do mety i zdobył trzeci już złoty medal Polaków na tych mistrzostwach.

źródło: www.european-athletics.org
źródło: www.european-athletics.org

Polak od początku stawiany był zarówno przez fachowców, jak i kibiców w roli wielkiego faworyta do zwycięstwa w tej konkurencji. Spośród startujących miał najlepszy tegoroczny rezultat i najbardziej wartościowe dotychczasowe osiągnięcia – m.in srebrny medal ME seniorów z Zurichu w 2014 roku.

Zawodnik AWF-u Warszawa już od początku wziął na swoje barki prowadzenie całej stawki zawodników, ale tempo dyktowane przez 22-latka po pierwszym okrążeniu nie było rewelacyjne. Wszystko rozegrało się na drugich 400 metrach, na których biało-czerwony próbował oderwać się od reszty zawodników.

Sztuka ta się nie udała, a rywalizacja o złoto musiała stoczyć się na ostatniej prostej, na której Kuciapski tylko dopełnił dzieła. Dzielnie wytrzymał dystans i pokonał m.in drugiego na mecie Hiszpana Saula Ordoneza i Zana Rudolfa ze Słowenii.

Wielkie rozczarowanie spotkało największego rywala Kuciapskiego w kontekście walki o zwycięstwo – Marka Englisha. Brązowy medalista z Zurichu, kompletnie zawiódł swych kibiców w Irlandii, kończąc bieg dopiero na 8. pozycji.

źródło: www.european-athletics.org
źródło: www.european-athletics.org

Komentarze