Strona główna Lekkoatletyka MP w lekkoatletyce: Paweł Fajdek ponownie bezkonkurencyjny

MP w lekkoatletyce: Paweł Fajdek ponownie bezkonkurencyjny

1
foto: iaaf.org

W Bydgoszczy zakończył się drugi z trzech dni lekkoatletycznych Mistrzostw Polski. W sobotę o miano najlepszego w Polsce walczyli m.in młociarze, biegacze na 400 m, skoczkowie wzwyż oraz dyskobolki.

Rywalizację wcześnie rano zainaugurowali jednak chodziarze. Punktualnie o 8:15 na dystans 20 kilometrów wyszły panie, a 10 minut później panowie. Mistrzami w tej konkurencji zostali Paulina Buziak oraz Łukasz Nowak.

Kwadrans przed 17 rywalizacja przeniosła się na Stadion im. Zdzisława Krzyszkowiaka, a zainaugurowały ją dyskobolki. Z przeciętnym wynikiem 58,89 m zwyciężyła Joanna Wiśniewska z LKS Polkowice, a dopiero za nią konkurs kończyła dwukrotna zdobywczyni 4. miejsca na MŚ Żaneta Glanc (58,75 m, AZS Poznań). Brąz przypadł w udziale lekkoatletce Podlasia Białystok Darii Zabawskiej (55,94 m).

W konkursie skoku wzwyż mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się brązowy medalista MŚ z 2009 r. Sylwester Bednarek, który za pierwszym razem zaliczył wysokość 2,25 m. Poprzeczkę zawieszoną na 2,29 m skoczek RKS Łódź strącał już jednak trzykrotnie. Srebro sobotnich zawodów z wynikiem 2,18 m wywalczył Wojciech Theiner (AZS Politechnika Opole), a brąz Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz z wynikiem 2,13 m.

Tylko dwie mierzone próby w konkursie młociarzy zaliczył Paweł Fajdek (KS Agros Zamość). Dwukrotny mistrz świata z Moskwy i Pekinu już w pierwszej konkursowej kolejce wyprowadził zabójcze działo, wypuszczając młot na odległość 81,87 m, poprawiając także swe najlepsze osiągnięcie w sezonie. Na drugim stopniu podium stanął brązowy medalista MŚ Wojciech Nowicki (KS Podlasie Białystok), który w ostatniej kolejce wyrzucił młot na odległość 77,09 m. Podium uzupełnił Arkadiusz Rogowski ze Skry Warszawa, uzyskując 70,87 m.

W rywalizacji 400-metrowców złota zdobyli Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław), finiszując w czasie 45,57 s oraz Justyna Święty z AZS AWF Katowice, która potwierdziła znakomitą formę, poprawiając rekord życiowy na 51,66 s. Srebra przypadły w udziale Łukaszowi Krawczukowi (WKS Śląsk Wrocław, 46,01 s SB) i Małgorzacie Hołub (KL Bałtyk Koszalin, 51,92 s SB), a brązy Jakubowi Krzewinie (WKS Śląsk Wrocław, 46,08 s SB) i Patrycji Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań, 52,26 s SB).

W rywalizacji na jedno okrążenie, ale przez płotki wysoką formę po raz kolejny potwierdziła Joanna Linkiewicz, która zdobyła złoto z wynikiem 55,55 s, wysoko przekraczającym minimum na IO w Rio de Janeiro. Srebro i minimum na ME w Amsterdamie wywalczyła Emilia Ankiewicz z AZS AWF Warszawa (56,54 s), a brąz Tina Matusińska z Chromika Mysłowice (56,95 s).
W rywalizacji mężczyzn po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Patryk Dobek (SKLA Sopot, 50,06 s), wyprzedzający bezpośrednio Roberta Brylińskiego (AZS Poznań, 50,33 s) i Patryka Adamczyka (RTLT ZTE Radom, 50,75 s).

W finale konkursu tyczkarek już trzy polskie skoczkinie uzyskały wynik 4,00 m lub wyższy. Najlepsza z rezultatem 4,20 m okazała się reprezentantka AZS AWF Warszawa Justyna Śmietanka. Druga była Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz), a trzecia Agnieszka Kaszuba (KL Gdynia). Obie skoczyły dziś równe 4 metry.

Rywalizację sztafet 4×100 m zwyciężali SKLA Sopot (Katarzyna Wesołowska, Anna Kiełbasińska, Marta Jeschke, Karolina Tymińska) – 44,90 s oraz Podlasie Białystok (Łukasz Nabiałek, Damian Czykier, Adrian Kamiński, Kamil Kryński) – 40,32 s.

W dniu dzisiejszym odbywały się także eliminacje do niedzielnych finałów biegów na 200 i 800 metrów. Najszybsi byli Marika Popowicz-Drapała (Zawisza Bydgoszcz, 23,53 s), Karol Zalewski (AZS UWM Bydgoszcz, 20,63 s SB) oraz Paulina Mikiewicz-Łapińska (2:04.78) i Marcin Lewandowski (1:52.06).

W niedzielę oprócz wyżej wymienionych biegacze o miano mistrza Polski powalczą jeszcze m.in dyskobole, młociarki, tyczkarze oraz skoczkinie wzwyż z czołówką polskich lekkoatletów.

PEŁNE WYNIKI DOSTĘPNE TUTAJ.

1 komentarz