Strona główna Bez kategorii MP Świdnica: Już jutro jazda indywidualna na czas mężczyzn

MP Świdnica: Już jutro jazda indywidualna na czas mężczyzn [lista startowa]

0

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym odbędą się w Świdnicy. W środę, 22 czerwca polscy zawodnicy powalczą o miano Mistrza Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Kilka miesięcy temu ogłoszono, że Dolny Śląsk ponownie będzie gospodarzem zmagań o tytuł mistrza kraju. Tym razem jednak kolarze nie będą jeździć po rundach dookoła Sobótki, a powalczą na pętlach prowadzących przez okolice Świdnicy.

Trzynaście kilometrów po lekko wzniesionym terenie to profil tegorocznej czasówki. Kolarze wyruszą ze Świdnicy w stronę Witoszowa Dolnego i z powrotem. Na trasie czekają tylko dwa zakręty w prawo i dwa nawroty, więc z pewnością czasówka nie będzie należeć do tych z gatunku technicznych, ale z pewnością dynamiki w przejeździe każdego z zawodników nie zabraknie.

MP Świdnica 2016 - jazda indywidualna na czas - profil

Lista startowa w tym roku też niczego sobie. Wśród zawodników z World Touru faworytami są na pewno Michał Kwiatkowski (Team Sky) oraz Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo). Nie zabraknie też innych kolarzy, którzy na co dzień liczą się w worldtourowych wyścigach – pojadą Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) oraz Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quickstep).

Wśród ekip prokontynentalnych liczyć zapewne będą się obecny Mistrz Polski – Marcin Białobłocki (ONE Pro Cycling), a z polskich ekip Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), czy Adam Stachowiak (Verva Activejet). Pomarańczowych na liście startowej w tym roku jest najwięcej. Oprócz Taciaka powalczą jeszcze Tomasz Kiendyś, Adrian Kurek oraz Jarosław Marycz. Z Vervy Activejet oprócz Stachowiaka pojedzie jeszcze Kamil Gradek. Z zagranicznych ekip prokontynentalnych zobaczymy natomiast Bartosza Huzarskiego (Bora-Argon 18) i Karola Domagalskiego (ONE Pro Cycling).

Listę startową uzupełniają Wojciech Ziółkowski (De Rosa Rybnik) i Filip Matoszko (Voster Cycling Team).

Lista startowa jazdy indywidualnej na czas mężczyzn*:
MP Świdnica 2016 - jazda indywidualna na czas mężczyzn - lista startowa
*na liście startowej brakuje Adama Stachowiaka (Verva Activejet)

Komentarze