MP w tenisie: Kuczer i Hurkacz mistrzami Polski

25 cze 2016, 13:15

Daria Kuczer i Hubert Hurkacz zostali tenisowymi mistrzami Polski. W finałowym pojedynku turnieju kobiet, Kuczer pokonała Justynę Jegiołkę, natomiast w finale mężczyzn Hurkacz okazał się lepszy od Grzegorza Panfila.

W kobiecym finale nie było zdecydowanej faworytki. Najwyżej sklasyfikowane polskie tenisistki będą walczyć na kortach Wimbledonu, a zatem w Mistrzostwach Polski w Gliwicach szansę otrzymały niżej notowane tenisistki. Z pojedynku finałowego zwycięsko wyszła Daria Kuczer, która pokonała Justynę Jegiołkę 6:4, 6:3.

Warto dodać, że obie panie spotkały się także w finale gry podwójnej. W tym meczu znowu lepsza była Kuczer, która w parze z Aleksandrą Buczyńską zwyciężyła w trzech setach z parą Jegiołka/Olga Brózda.

Bardziej wyrównany finał miał miejsce w turnieju mężczyzn, w którym spotkali się Grzegorz Panfil oraz Hubert Hurkacz. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Panfila 7:5, ale w drugim lepszy był Hurkacz, zwyciężając 6:3. Kibice w Gliwicach oczekiwali ciekawej walki w decydującym secie, ale w jednej z akcji kontuzji doznał Panfil i przy stanie 3:1 dla Hurkacza w trzecim secie, był zmuszony poddać mecz.

W turnieju deblowym panów triumfowali Mateusz Kowalczyk i Szymon Walków, którzy pokonali po supertiebreaku Grzegorza Panfila i Marcina Gawrona.