Strona główna Pozostałe Pływanie MP w pływaniu: Kolejne rekordy Polski

MP w pływaniu: Kolejne rekordy Polski

0
foto: youtube.com

Podczas sobotnich zmagań w ramach zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców oglądaliśmy kolejne cztery rekordy Polski. Dwa z nich były dziełem Aleksandry Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź).

Oprócz niej rekordy Polski poprawili Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) i Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim). Nowe rekordy Polski zostały ustanowione na dystansach 100 m stylem zmiennym 58,41 (Urbańczyk), 50 m stylem grzbietowym 26,03 (Urbańczyk), 800 m stylem dowolnym 7.33,60 (Wojdak) i 1500 m dowolnym 16.14,02 (Piechota).

Wyniki III dnia zawodów:

mężczyźni

50 m st. klasyczny
1. Maciej Hołub (AZS AGH Kraków) 27,09
2. Krzysztof Tokarski (AZS AWF Katowice) 27,22
3. Marcin Stolarski (Żoliborz Warszawa) 27,24

100 m st. dowolny
1. Sebastian Szczepański (Korner Zielona Góra) 46,60
2. Konrad Czerniak (AZS AWF Katowice) 46,64
3. Kacper Majchrzak (Warta Poznań) 46,97

200 m st. motylkowy
1. Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) 1.51,12
2. Michał Poprawa (AZS AWF Katowice) 1.55,29
3. Marcin Opalski (Warszawianka) 1.55,36

800 m st. dowolny
1. Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim) 7.33,60 (rekord Polski)
2. Filip Zaborowski (MKP Szczecin) 7.38,36
3. Kacper Klich (Śląsk Wrocław) 7.46,63

sztafeta 4×100 st. dowolny
1. AZS AWF Katowice 1 3.12,64 (wynik lepszy od rekordu Polski seniorów) (Maciej Falaciński, Bartosz Famulok, Rafał Bugdol, Konrad Czerniak)
2. AZS AWF Warszawa 1 3.13,00 (Paweł Korzeniowski, Adam Dubiel, Maciej Certa, Radosław Kawęcki)
3. AZS UŁ-PŁ Łódź 3.13,09 (Maksymilian Zgierski, Bartłomiej Lassek, Michał Brzuś, Filip Wypych)

kobiety

50 m st. grzbietowy
1. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź) 26,03 (rekord Polski)
2. Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) 26,35
3. Agata Naskręt (Astoria Bydgoszcz) 27,96

100 m st. zmienny
1. Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk (AZS UŁ-PŁ Łódź) 58,41 (rekord Polski)
2. Katarzyna Baranowska (AZS AWFiS Gdańsk) 1.01,45
3. Jowita Sieńczyk (Żak Biała Podlaska) 1.02,23

1500 m st. dowolny
1. Paulina Piechota (UKS 190 Łódź) 16.14,02 (rekord Polski)
2. Joanna Zachoszcz (AZS UWM Olsztyn) 16.19,27
3. Justyna Burska (AZS UWM Olsztyn) 16.41,81

sztafeta 4×50 m st. zmienny
1. Juvenia Wrocław) 1.50,16 (Alicja Tchórz, Paula Żukowska, Dominika Sztandera, Weronika Górecka)
2. Śląsk Wrocław 1 1.51,19 (Maja Zawiszewska, Anna Dowgiert, Marta Greglak, Nikola Petryka)
3. AZS AWFiS Gdańsk 1.52,98 (Gabriela Wójtowicz, Diana Sokołowska, Katarzyna Baranowska, Julia Klonowska)

sztafeta mieszana 4×50 st. dowolny
1. Śląsk Wrocław 1.32,94 (wynik lepszy od rekordu Polski seniorów) (Jan Hołub, Nikola Petryka, Oskar Krupecki, Anna Dowgiert)
2. AZS UŁ-PŁ Łódź 1.33,43 (Filip Wypych, Aleksandra Urbańczyk, Katarzyna Stasinowska, Bartłomiej Lassek)
3. AZS AGH Kraków 1 1.34,57 (wynik lepszy od rekordu Polski młodzieżowców do lat 23) Mateusz Wysoczański, Anna Kawecka, Marcin Suzin, Luigia Sirignano)

Komentarze