MP w Toruniu: Fenomenalny bieg Popowicz-Drapały na 400 metrów. Została rekordzistką świata!

19 lut 2024, 08:20

Marika Popowicz-Drapała została mistrzynią Polski w biegu na 400 metrów, wygrywając zmagania w Toruniu z imponującym czasem 51,87 sekundy. 35-latka jednocześnie ustanowiła swój rekord życiowy i rekord świata na tym dystansie w kategorii masters.

Popowicz-Drapała mistrzynią Polski na 400 metrów

Marika Popowicz-Drapała rozpoczęła tegoroczny sezon przed niemal dwoma tygodniami, kiedy to wystartowała podczas Orlen Copernicus Cup w Toruniu. 35-latka pokazała się ze świetnej strony – ustanowiła swój nowy rekord życiowy na dystansie 400 metrów, dobiegając do mety z czasem 52,14.

Z jeszcze lepszej strony doświadczona biegaczka pokazała się podczas weekendowych mistrzostw Polski w Toruniu. Popowicz-Drapała pewnie wygrała bieg eliminacyjny z czasem 52,55. W finale natomiast dobiegła do mety ze świetnym wynikiem 51,87, zdobywając złoty medal.

Fenomenalny rekord Popowicz-Drapały

W ten sposób Popowicz-Drapała została czwartą najszybszą Polką w historii biegów na 400 metrów w hali. Ponadto została nową rekordzistką świata na tym dystansie w kategorii masters, czyli wśród zawodniczek powyżej 35. roku życia. Dotychczas rekord należał do Czeszki Heleny Fuchsovej (51,99).

W niedzielnej rywalizacji w Toruniu doświadczona polska lekkoatletka wyprzedziła Justynę Święty-Ersetic (52,31), która uzyskała najlepszy czas w tym roku. Trzecia była Kinga Gacka – czas 52,78 również był jej nowym rekordem życiowym na tym dystansie.