MŚ w Berlinie: Świetny początek Niedźwiedzkiego!

5 mar 2016, 13:39

Dzisiaj w niemieckim Berlinie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w wieloboju łyżwiarskim. Dla łyżwiarzy, są to najważniejsze zawody w tym sezonie. Świetnie rozpoczął je szczególnie Konrad Niedźwiedzki, który w pierwszym biegu na dystansie 500 metrów zajął 3. miejsce!

Polaków na tej imprezie reprezentuje wspomniany wyżej Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański oraz Mistrz Olimpijski – Zbigniew Bródka. Kto by się spodziewał, że najlepiej pojedzie najstarszy z naszych reprezentantów, czyli Niedźwiedzki. Polak znakomicie rozpoczął 110. Mistrzostwa Świata, przegrywając na dystansie 500 metrów tylko z niesamowitym w tym sezonie Denisem Yuskowem oraz Havardem Bøkko.

10. miejsce w pierwszej konkurencji zajął Jan Szymański, który w parze jechał właśnie z Norwegiem – Bøkko, a więc zawodnikiem, który w całej stawce zajął świetne 2. miejsce. Norweg teoretycznie “pociągnął” Polaka, a więc 10. miejsce można uznać za przyzwoity wynik, tym bardziej, że Szymański specjalizuje się raczej w dłuższych dystansach. Nieudany sezon rozgrywa Zbigniew Bródka. Mistrz Olimpijski całą zimę jeździ bardzo słabo, a dzisiaj zajął bardzo odległe 15. miejsce w stawce. Mamy nadzieję, że w Berlinie się jeszcze trochę rozkręci.