MŚ Budapeszt. Klaudia Kardasz poza finałem pchnięcia kulą, dopiero 24. miejsce Polki

26 sie 2023, 12:01

Klaudia Kardasz nie wystąpi w finale konkursu pchnięcia kulą podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Jedyna reprezentantka Polski w konkursie spaliła dwie z trzech prób i ostatecznie zajęła 24. miejsce, które nie daje możliwości walki o medale.

Kardasz poza finałem

Jedyna reprezentantka Polski w konkursie pchnięcia kulą rozpoczęła zmagania od rzutu na 17,27 m. Było to zbyt krótko, aby marzyć o awansie do finału. Jak się później okazało, ostatnia zakwalifikowana zawodniczka rzuciła 18,59 m. Na domiar złego, Polka spaliła dwie kolejne próby i ostatecznie odpadła.

Kardasz zanotowała więc taki sam wynik, jak podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Monachium – wówczas odległość 17,27 m dała jej 14. miejsce. Na poprzednich mistrzostwach świata w 2019 roku w Dosze zajęła z kolei 15. miejsce z wynikiem 17,79.

Najlepsza w eliminacyjnej rywalizacji w pchnięciu kulą była Holenderka Jessica Schilder, która uzyskała najlepszy swój wynik w tym sezonie (19,64 m). Drugie miejsce zajęła Portugalka Auriol Dongmo, a trzecia była Niemka Yemisi Ogunleye, która ustanowiła nowy rekord życiowy.

12. Maddison-Lee Wesche (Nowa Zelandia): 18,59

MŚ w lekkoatletyce: plan zawodów na sobotę. Piotr Lisek powiększy medalowy dorobek?