MŚ Budapeszt. Lisowska nie ukończyła maratonu, Jackiewicz na dopiero 40. miejscu

26 sie 2023, 10:46

Aleksandra Lisowska nie była w stanie ukończyć maratonu podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Mistrzyni Europy z ubiegłego roku musiała zejść z trasy z powodu problemów zdrowotnych. Druga z Polek, Monika Jackiewicz zajęła 40. miejsce, a bieg ukończyło łącznie 65 zawodniczek.

Lisowska zeszła z trasy, Jackiewicz z 40. miejscem

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy w Monachium Aleksandra Lisowska sięgnęła po największy sukces w karierze, zdobywając złoto z czasem 2:28,36. Do tego zdobyła brązowy medal za wynik w klasyfikacji drużynowej. Można było więc liczyć, że w Budapeszcie również powalczy o dobry wynik.

Od początku maratonu Polka znajdowała się kilkuosobowej grupie, która goniła prowadzące zawodniczki z Afryki i miała do nich stratę około 30 sekund. Po 32 kilometrach trasy Lisowska nie zdołała jednak kontynuować biegu – z powodu kolki musiała odpuścić dalszy bieg.

Na dwóch pierwszych miejscach znalazły się reprezentantki Etiopii – srebro wywalczyła ubiegłoroczna mistrzyni świata z Eugene Gotytom Gebreslase. Druga z reprezentantek Polski, Monika Jackiewicz ukończyła maraton na 40. pozycji z czasem 2:37,18.

DNF. Aleksandra Lisowska

MŚ w lekkoatletyce: plan zawodów na sobotę. Piotr Lisek powiększy medalowy dorobek?