MŚ Budapeszt. Żeńska sztafeta 4×400 m w finale! Świetny bieg Polek

26 sie 2023, 20:46

Polska sztafeta w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz, Patrycja Wyciszkiewicz i Natalia Kaczmarek wywalczyła sobie awans do finału biegu 4×400 metrów podczas mistrzostw świata w Budapeszcie. Polki w swoim półfinałowym biegu zajęły czwarte miejsce.

Polska sztafeta pobiegnie w finale

Reprezentantki Polski biegły w pierwszym biegu i zajęły w nim czwarte miejsce z czasem 3:24,05. Nasze zawodniczki ustąpiły Jamajkom, Kanadyjkom i Holenderkom, choć na ostatniej zmianie Natalia Kaczmarek była o włos od wyprzedzenia fenomenalnej Femke Bol.

Czwarte miejsce po pierwszym półfinałowym biegu nie dawało Polkom pewnego miejsca w finale. Musiały czekać na wyniki drugiego biegu i tak jak można było się spodziewać, rozstrzygnięcia dla biało-czerwonych były korzystne. Żadna z reprezentacji, których nasze zawodniczki mogły się obawiać, nie uzyskały lepszych czasów.

Polska sztafeta w składzie Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz, Patrycja Wyciszkiewicz i Natalia Kaczmarek powalczy więc o medale lekkoatletycznych mistrzostw świata w Budapeszcie. Decydująca rywalizacja odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, czyli w ostatni dzień rywalizacji w stolicy Węgier.

9. Francja – 3.27,50

MŚ Budapeszt. Klaudia Kardasz poza finałem pchnięcia kulą, dopiero 24. miejsce Polki