Strona główna Siatkówka Mistrzostwa Świata 2018 MŚ: Co musi się stać by Polska walczyła o medal? Przedstawiamy warianty!

MŚ: Co musi się stać by Polska walczyła o medal? Przedstawiamy warianty!

0
Polska – Belgia 04.09.2018 r. Szczecin Fot. Karolina Koster

W dzisiejszym meczu Polacy pewnie pokonali reprezentacje Serbii 3:0.Tym samym rozwiali wątpliwości, co do wyniku niedzielnego spotkania, który budził wiele wątpliwości w siatkarskim świecie.

Przypomnimy, że wczoraj Serbowie pokonali w wielkim stylu współorganizatorów turnieju – Włochów (3:0). W spotkaniu z Polską potrzebowali tylko 54 punktów, by zameldować się w półfinale. Jutro Biało – Czerwonych czeka starcie z Włochami, co musi się stać abyśmy byli pewni awansu do decydującej fazy?

Po dzisiejszej wygranej 3:0, w starciu z Italią potrzeba nam zaledwie jednego seta, nie tylko do awansu ale również do zajęcia pierwszego miejsca w grupie. Jeżeli bardziej wnikliwie przeanalizujemy sytuacje w naszej grupie wyliczymy, że brakuje nam 61 punktów by zagwarantować sobie awans do czołowej czwórki. Oczywiście najprostszą i najbardziej efektowną  drogą będzie zwycięstwo, każde (3:0; 3:1; 3:2) da nam również pewny awans do kolejnej fazy.

Jeżeli spełnimy któryś z powyższych warunków, nie tylko zagramy w półfinale, ale również wyeliminujemy z turnieju reprezentacje Włoch, która jest już mocno „poraniona” po bolesnej porażce z Serbią. Mecz Polaków z Włochami już jutro o 21:15.

Komentarze