MŚ juniorek: Polki przegrywają z Japonkami

19 lip 2019, 11:37

Podopieczne trenera Waldemara Kawki przegrały z reprezentacją Japonii 1:3 (20:25, 26:24, 21:25, 19:25) w meczu grupy F Mistrzostw Świata juniorek. Polski zajęły trzecie miejsce w grupie. Zagrają o miejsca 5-8.

Pierwszy set należał do Japonek. Duża ilość błędów własnych po stronie Polek oraz bardzo dobra gra naszych rywalek pozwoliły Japonkom na zbudowanie prowadzenia (6:8, 12:16, 17:21). W drugim secie sytuacja wyglądała podobnie, jednak Polkom udało się nadrobić straty i wygrać seta (26:24). Trzecią partię lepiej rozpoczęły Japonki. Nasze reprezentantki szybko doprowadziły do remisu (14:14), który trwał do stanu 19:19. Końcówka trzeciego seta należała jednak do Japonek. Swoją dobrą dyspozycję nasze rywalki potwierdziły pewnie wygrywając czwartą partię spotkania.

Polska : Japonia 1:3 (20:25, 26:24, 21:25, 19:25)