MŚ kadetów: Awans “Biało-czerwonych” do ćwierćfinału!

19 sie 2015, 21:51

Polscy kadeci, którzy wczorajszą wygraną nad reprezentacją Tajwanu zakończyli zmagania w fazie grupowej Mistrzostw Świata, dzisiaj w 1/8 finału zmierzyli się z ekipą Japonii.”Biało-czerwoni” co prawda mieli niewielkie problemy z pokonaniem rywali, jednak ostatecznie wyszli z tego starcia obronną ręką i pokonali ich 3:1.

Mimo iż początek spotkania był wyrównany, Japończycy szybko uzyskali kontrolę nad wydarzeniami na boisku. W przeciwieństwie do naszych reprezentantów nie mieli większych problemów ze skończeniem ataku. Polacy natomiast popełniali sporo błędów i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Drugi set to już zupełnie inna bajka. Podrażnieni kadeci już od początku partii nie dawali dojść do słowa rywalom. Po raz kolejny w tym turnieju dobrze funkcjonowała zagrywka naszych siatkarzy i dzięki temu szybko udało im się uzyskać wysoką przewagę. Reprezentanci Japonii próbowali się jeszcze bronić, jednak podopieczni Sebastiana Pawlika doprowadzili seta do końca i zwyciężyli 25:15.

Znakomita postawa Polaków podziałała na rywali zdecydowanie negatywnie. Japończycy mieli ogromne problemy zarówno z przyjęciem zagrywki, jak i ze skończeniem akcji. “Biało-czerwoni” bezlitośnie to wykorzystywali i zdobywali kolejne punkty, powiększając przy tym i tak wysoką przewagę. Ostatecznie nasza reprezentacja rozbiła rywali 25:11.

Polscy siatkarze prowadzili już 2:1 i nic nie wskazywało na to, że rywale będą jeszcze w stanie im zagrozić. Co prawda, na początku czwartej partii japońscy zawodnicy próbowali nawiązać z naszą ekipą wyrównaną walkę, jednak Polacy szybko wybili im to z głowy. “Biało-czerwoni” dołożyli do swojego repertuaru jeszcze skuteczny blok, a przeciwnikom pozostało już tylko bezradnie patrzeć na wydarzenia na boisku. Nasze reprezentacja również i tym secie ani na moment nie zwalniała tempa i ostatecznie zwyciężyła 25:13, a w całym meczu 3:1.

Spotkanie ćwierćfinałowe zostanie rozegrane w piątek o godz. 14, a Polacy zmierzą się w nim z reprezentacją Chin.

Polska – Japonia 3:1 (20:25, 25:15, 25:11, 25:13)

Polska: Kwolek (13), Kochanowski (7), Ziobrowski (13), Droszyński (3), Woch (18), Fornal (19), Masłowski (libero)
Japonia: Suzuki (9), Sato (2), Kaneko (2), Ohmi (5), Nakamoto (10), Koyama (1), Horie (libero) oraz Tsuzuki (1) i Malki