MŚ kadetów: Kolejne zwycięstwo “Biało-czerwonych”!

Aktualizacja: 16 sie 2015, 15:51
15 sie 2015, 23:28

Znacznie lepiej niż kadetkom wiedzie się na Mistrzostwach Świata wiedzie się reprezentacji Polski kadetów. Młodzi siatkarze odnieśli dzisiaj bowiem swoje drugie zwycięstwo – pokonali drużynę Iranu.

“Biało-czerwoni” co prawda zaliczyli falstart – przegrali w pierwszym secie 20:25. Jak się okazało jednak było to jedynie “wypadek przy pracy”, bowiem trzy kolejne partie padły łupem podopiecznych Sebastiana Pawlika.

Dla Polaków, Irańczycy byli najtrudniejszym rywalem w fazie grupowej, dlatego też tak bardzo cieszy zwycięstwo nad tą ekipą. Oczywiście nie obyło się bez zgrzytów pod siatką – rywale próbowali prowokować naszych reprezentantów swoim zachowaniem.

W polskiej ekipie, tak jak i wczoraj bardzo dobrze funkcjonowały zagrywka i atak. Podopieczni Sebastiana Pawlika zapisali na swoim koncie aż 15 asów serwisowych!

Po dwóch rozegranych spotkaniach polscy siatkarze są liderem grupy C i mają na swoim koncie komplet punktów. Jutro czeka ich dzień przerwy, a w poniedziałek kolejny mecz – tym razem z reprezentacją Chile.

Iran – Polska 1:3 (25:20, 24:26, 18:25, 15:25)

Iran: Aghchehli (16), Mosaferdashliboroun (2), Mojarad (7), Einisamarein (6), Esfandiar (3), Karimisouchelmaei (1), Khameneh (libero) oraz Mousavigargari (10), Yali (1), Rasooli, Ramezani i Yusefpoornesfeji
Polska: Droszyński (2), Ziobrowski (16), Woch (8), Kochanowski (8), Kwolek (14), Fornal (17), Masłowski (libero) oraz Kozub i Niemiec.