MŚ kadetów: Niesamowity horror! Mamy złoto!!!

24 sie 2015, 02:55

Polscy kadeci po niesamowitym spotkaniu wywalczyli złoty medal siatkarskich mistrzostw świata! W pojedynku u krążek z najcenniejszego kruszcu nasi zawodnicy pokonali gospodarzy imprezy- Argentynę 3:2!

Już dwa pierwsze sety zwiastowały wielki thriller. W pierwszym to Argentyńczycy od samego początku dyktowali warunki, a Polacy mimo wszystko za każdym razem odrabiali straty. Najpierw ze stanu 9:6 na 14:14, a następnie z 14:19 do 21:22. Niestety koniec końców górą byli zawodnicy z Ameryki Południowej triumfując 25:22. Druga odsłona to ten sam scenariusz ale w drugą stronę. Tym razem to Biało-czerwoni prowadzili 7:2 czy 15:12, a Argentyńczycy zdołali “dojść” naszych siatkarzy do stanu 19:19 czy 23:22. Tym razem to jednak my byliśmy górą i wygraliśmy 25:23!

Niestety, trzecia odsłona rozpoczęła się nie najlepiej dla naszych siatkarzy, który od samego początku tracili kilka punktów do rywali. W połowie seta przewagę “Albicelestes” udało się nawet zniwelować do jednego oczka, jednak kolejne piłki ponownie padły łupem zawodników z Ameryki Południowej i tuż przed zakończeniem seta mieliśmy wynik 20:23. Polacy nie zwykli się jednak poddawać i zdołali doprowadzić jeszcze do gry na przewagi, którą niestety przegrali 28:30.

Tak dramatyczna porażka w trzecim secie nie załamała młodych Orłów, którzy w czwartej odsłonie ponownie pokazali pazur. Prowadzili grę od początku aż do końca seta, w efekcie wygrywając go bardzo pewnie do 18!

Tie break, decydujący o losach złotego medalu to już popis gry Biało-czerwonych! Nasi siatkarze rozpoczęli od prowadzenia 6:3 i kontynuowali marsz po złoto. Na przerwie technicznej mieliśmy bardzo bezpieczną przewagę i zmienialiśmy strony z wynikiem 8:4. W kolejnych piłkarz jeszcze zdołaliśmy powiększać przewagę i ostatecznie zwyciężyliśmy w piątym secie 15:7, a w całym finałowym spotkaniu 3:2!!!

Polska – Argentyna 3:2 (22:25, 25:23, 28:30, 25:18, 15:7)

Polska: Droszyński (5), Ziobrowski (10), Kochanowski (10), Woch (16), Kwolek (19), Fornal (24), Masłowski (libero) oraz Domagała.

Argentyna: Loser (10), Roberts, Balague (11), Arreche (4), Martinez (16), Benavidez (16), Michelon (libero) oraz Bucciarelli, Gazzaniga, Giraudo (1), Manzano, Soria (5).