MŚ kadetów: Spacerek Polaków. Mamy półfinał!

22 sie 2015, 01:55

Młodzi polscy siatkarze idą jak burza na tegorocznych mistrzostwach świata kadetów! Po wyjściu z grupy z kompletem zwycięstw, pewnemu zwycięstwu w 1/8 finału z Japonią tym razem przyszła pora na ćwierćfinał. Tam “Bialo-czerwoni” rozbili Chińczyków 3:0 i zagrają o medale!

Pierwszy set to szybkie wyjście na dwupunktowe prowadzenie i utrzymywanie go przez dłuższa część seta. Końcówka jednak jak już przystało na “Biało-czerwonych” należała do nich dzięki czemu nasi młodzi zawodnicy zdołali jeszcze bardziej odskoczyć Chińczykom i wygrać seta bardzo pewnie 25:19.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo podobnie do pierwszej. Polacy szybko wyszli na małe prowadzenie, które utrzymywali do stanu 14:12. Wtedy jednak azjaci złapali drugą w tym meczu zadyszkę, której nie omieszkali wykorzystać nasi siatkarze. Szybko odskoczyli rywalom na kilka punktów i wygrali drugiego seta 25:17.

Trzeci, jak się okazało ostatni set rozpoczął się tak samo jak pierwszy i drugi, czyli od dwupunktowego prowadzenia Polaków. Niestety, tym razem dobra passa nie trwała tak długo i nasi ćwierćfinałowi rywale szybko doprowadzili do remisu. Taki stan trwał aż do stanu 14:14. Wtedy na szczęście “Biało-czerwoni” ponownie włączyli drugi bieg i “uciekli” Chińczykom na bezpieczną przewagę, której nie oddali już do samego końca wygrywając partię 25:22 i całe spotkanie 3:0!

W półfinale Polacy zmierzą się z Iranem, który po dramatycznym spotkaniu pokonał Włochy 3:2.

Polska – Chiny 3:0 (25:19, 25:17, 25:22)