MŚ: “Każdy przeciwnik jest w naszym zasięgu…”

Aktualizacja: 30 maj 2023, 09:39
19 wrz 2018, 17:51

Biało- Czerwoni zakończyli zmagania w fazie grupowej Mistrzostw Świata pojedynkiem z Bułgarami.Mecze z gospodarzami zawsze gwarantują niesamowitą atmosferę na trybunach, oraz generują emocje, chociaż nie zawsze te pozytywne.Polacy po zaciętym pojedynku zwyciężyli 3:1.

Mecz był niezwykle emocjonujący. Bułgarzy za wszelką cenę starali się wygrać przed swoją publicznością. Takie mecze są pięknem tego sportu, kiedy dwie ekipy walczą dla swoich krajów.Według mnie był to najtrudniejszy mecz tej grupy- mówi Michał Kubiak. Takie mecze jak dziś pokazują siłę tej drużyny, która cały czas się buduje– podsumowuje spotkanie Fabian Drzyzga, dodaje również, że to zwycięstwo jest dużo cenniejsze niż to przeciwko reprezentacji Iranu.

Pierwszy set nasza Reprezentacja zagrała wyśmienicie, według trenera Vitala Heynena, nawet zbyt idealnie. Pierwszy set wyszedł nam koncertowo- dodaje w wywiadzie Piotr Nowakowski.Przypomnijmy, w pierwszej partii Polacy nie pozostawili rywalom złudzeń i rozgromili ich do czternastu.Wszystkie elementy wyglądały wyśmienicie, a przeciwnicy żaden sposób nie potrafili znaleść odpowiedzi na naszą grę.

W czwartym secie, nasi reprezentacji popsuli bardzo dużo zagrywek, co mimo sporej przewagi w środku seta, doprowadziło do nerwowej końcówki.Chcieliśmy ryzykować na zagrywce- Mówi Damian Szulc, dodaje jednak że mamy jeszcze duże zapasy w grze, a szczególnie w tym elemencie i możemy grać jeszcze dużo lepiej.

Jestem szczęśliwy, że wygraliśmy wszystkie pięć meczów za trzy punkty, jednak to co się wydarzyło jest już historią. W tym momencie potrzebujemy zwycięstw, a każdy przeciwnik jest w naszym zasięgu- podsumowuje fazę grupową Michał Kubiak.Vital Heynen zauważa że mieliśmy w tym meczu trochę szczęścia, ale jest pewny że żeby osiągnąć sukces na takiej imprezie potrzebny jest uśmiech losu. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej – mówi trener. Mamy komplet punktów, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, teraz czekamy na następnych rywali – stwierdza nasz atakujący. Czuliśmy że odniesiemy pięć zwycięstw, teraz mamy Pole position.Będzie fajnie, będzie się działo- kończy Piotr Nowakowski

Reprezentacja Polski po wczorajszym zwycięstwie nad Bułgarami, zapewniła sobie wyjście z grupy z pierwszego miejsca.Polacy zmierzą się w drugiej fazie turnieju, kolejno z Argentyną, Francją i Serbią.

(zródło wypowiedzi: Polsat sport)