Strona główna Sporty zimowe Lahti 2017 MŚ w Lahti: Polski Związek Narciarski ogłosił skład na Mistrzostwa Świata!

MŚ w Lahti: Polski Związek Narciarski ogłosił skład na Mistrzostwa Świata!

0

W dniach od 22 lutego do 5 marca będziemy mogli emocjonować się startami Polaków na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w Lahti. Polski Związek Narciarski podał dzisiaj oficjalny skład na ten światowy czempionat! 

Wielkie oczekiwania mamy przede wszystkim wobec skoczków, którzy powalczą nie tylko o medal w drużynie, ale również będą się liczyć w startach indywidualnych. Tutaj przede wszystkim największą naszą nadzieją jest Kamil Stoch, który spróbuje powalczyć o kolejne złoto Mistrzostw Świata. Bez szans nie będą również Maciej Kot oraz Piotr Żyła, którzy podobnie jak Stoch, skaczą w tym sezonie bardzo dobrze i będą groźni zarówno na normalnej i dużej skoczni.

W biegach narciarskich jak zwykle liczymy na naszą Justynę Kowalczyk, która już nie raz udowadniała swoją klasę. Mamy nadzieję, że przypomni sobie Igrzyska Olimpijskie w Soczi i zdobędzie dla siebie oraz dla Polski przynajmniej jedną “blachę”.

Skład reprezentacji Polski (Lahti 22.02 – 5.03):

Skoki narciarskie: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jan Ziobro

Biegi narciarskie: Justyna Kowalczyk, Kornelia Kubińska, Ewelina Marcisz, Martyna Galewicz, Maciej Staręga, Paweł Klisz, Jan Antolec, Dominik Bury,

Kombinacja norweska: Adam Cieślar, Paweł Słowiok,

Komentarze